Przedszkole nr 28 w Poznaniu

Brak wtyczki FLASH

Jak powitaliśmy wiosnę

Dzieci z grupy 6-latków zaprosiły wszystkie koleżanki i kolegów z naszego przedszkola na wspólne powitanie Pani Wiosny, które odbyła się dnia 19.03.09. dzieci specjalnie z tej okazji przygotowały przedstawienie teatralne pt. "Witaj Wiosenko, Zielona Panienko".

Starszawy w swojej Sali przygotowali wspaniałą, wiosenną scenografię z kolorowym napisem "Witaj Wiosno!", a wszyscy aktorzy mieli piękne stroje. Najbardziej wyróżniał się strój Pani Wiosny, bo ona tego dnia była dla nas najważniejsza.

W przedstawieniu nie zabrakło także wiosennego słońca, jaskółek, bociana, wiosennych kwiatów, bo z tymi darami przyszła Pani Wiosna, ale również była i Pani Zima, którą przecież musieliśmy pożegnać. Podczas przedstawienia dzieci z innych grup mogły wysłuchać kilka wiosennych piosenek, a jako akompaniament wykorzystały własnoręcznie zrobione ekologiczne instrumenty.

Wszystkim dzieciom bardzo podobał się występ starszaków, czego dowodem były ogromne brawa.

Po przedstawieniu wszystkie grupy barwnym korowodem wyruszyły do ogródka przedszkolnego, aby z Marzanną i gaikiem pożegnać Panią Zimę , a przywitać Panią Wiosnę. Nie zabrakło również wspólnego, wiosennego śpiewania i wiosennych okrzyków.

Ten dzień był dla nas wszystkich wyjątkowy i mamy nadzieję, że zima już nie wróci, a ciepła wiosna zagości u nas na dłużej.

Dzieci z grupy 6-latków wystąpiły również z wiosennym przedstawieniem dla dzieci z klasy Ic ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz dla koleżanek i kolegów z Przedszkola nr 1. Naszym gościom również bardzo się podobało nasze przedstawienie, bo oni także czekali na Panią Wiosnę.

Przedszkole nr 28 w Poznaniu Przedszkole nr 28 w Poznaniu Przedszkole nr 28 w Poznaniu Przedszkole nr 28 w Poznaniu Przedszkole nr 28 w Poznaniu
Zapraszamy do serwisu PRZEDSZKOLA W POZNANIU