Dodano: 29 kwietnia 2015 r.

Woda to skarb, Woda to życie

Szanujmy ją należycie!!!

Dnia 15.04.2015 z okazji Dnia Wody gościliśmy w naszej sali dzieci z grupy III – Marsjan ( opis spotkania można przeczytać w zakładce: Wydarzenia). Oprócz tego spotkania Gwiazdki odbyły cykl zajęć dotyczących wody i jej znaczenia w przyrodzie. Na zajęciach dzieci oglądały globus i dowiedziały się , że nasza planeta nazywana jest również niebieską planetą, ponieważ ma dużo koloru niebieskiego, a tym kolorem oznaczamy wodę.

Dzieci uczyły się wierszyka o Pani Kropelce, która zachęcała nas do oszczędzania wody oraz składały jej życzenia,  układaliśmy również  krople wody według wielkości. Na koniec zajęć udaliśmy się do łazienki aby porozmawiać na temat oszczędzania wody podczas mycia czy korzystania z toalety.

Mamy nadzieję, że nasze Gwiazdki będą pamiętały, że musimy oszczędzać wodę  nie tylko z okazji święta ale i każdego dnia!!!