Dodano: 14 marca 2015 r.

Każdy mały smyk zna się na muzyce.

Instrumenty rozpoznaje w mig

i pałeczki trzyma należycie.

Grajmy, grajmy kochani

bo gdy brzmi przedszkolna muzyka

wszelki smutek z twarzy znika.

Muzyka jest dla dzieci źródłem różnych przeżyć i doznań. Dzieci z naszej grupy bardzo lubią słuchać muzyki, grać na instrumentach oraz bawić się przy muzyce. Doskonałą okazją do aktywności muzycznej stał się prezent, który nasza grupa otrzymała od Pani Dyrektor. Była to – Teczka Małego Muzyka. Dzieci nie wiedziały co znajduje się w środku więc wykorzystaliśmy ten moment do wymyślania różnych propozycji. Po otwarciu Teczki Małego Muzyka musieliśmy rozpakować instrumenty, rozpoznawaliśmy te instrumenty, które  już znamy oraz  poznaliśmy nowe instrumenty. Każdy z nas mógł wybrać sobie dowolny instrument, zaprezentować jego brzmienie oraz zagrać różne dźwięki i rytmy. Na zakończenie zajęć stworzyliśmy ,, Gwiazdkową Orkiestrę” i daliśmy prawdziwy koncert ( szkoda, że nie mieliśmy publiczności, która nagrodziłaby nas brawami ale może kiedyś – kto to wie…?).

Nowe instrumenty na pewno będą przez nas wykorzystywane podczas różnych zajęć.

A oto nasi Mali Muzycy – zobaczcie sami.