Dodano: 29 września 2014 r.

W miesiącu wrześniu realizując temat:,, Owoce” dzieci z grupy II – Gwiazdki podjęły się kolejnego wyzwania. Każdy z nas wie, że owoce to same witaminy. Dlatego też postanowiliśmy przygotować sałatkę owocową, a przepis na sałatkę zaczerpnęliśmy z wiersza pt.,, Sałatka owocowa”:

Pokrojona gruszka-  ciach ! ciach !  ciach!                                                                                                                         Dwa jabłuszka, cząstki mandarynek-  siup i kilka malinek,                                                                                       Plasterek banana , a teraz ananas,                                                                                                                                  Trochę miodu – wymieszać od spodu i  zajadać, mniam, mniam!
To jest bardzo pyszna,                                                                                                                                                          To jest bardzo zdrowa-  nasza ulubiona Sałatka Owocowa!!!

Na początku zajęć dzieci wysłuchały wiersza pt.,, Sałatka owocowa”, potem rozmawialiśmy o tym jakie owoce lubimy najbardziej jeść, a następnie mogliśmy zająć się przygotowaniami do wykonania sałatki. W tym celu udaliśmy się do naszej przedszkolnej kuchni, a tam Panie kucharki pożyczyły nam deseczki, noże i miseczki. Następnie umyliśmy nasze owoce w łazience i zabraliśmy się do pracy. Ogromną frajdą dla dzieci było krojenie owoców i trzeba przyznać, że nie sprawiło im to najmniejszych kłopotów. Wszystkie owoce były super pokrojone! Wspólne przygotowanie posiłku poskutkowało tym, że większość dzieci chętnie zajadała sałatkę. Jak to jest, że czasami czegoś nie lubimy, a w gronie kolegów i koleżanek bardzo nam to smakuje???
Zobaczcie sami!!!