Dodano: 8 maja 2015 r.

By odżywiać się prawidłowo,
Jedz owoce i warzywa – na surowo!

Nasze przedszkole podejmuje wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy dzieci na temat zdrowego odżywiania oraz wyrabianie prozdrowotnych nawyków. W związku z tym 6 maja odwiedziły naszą grupę Panie, które są studentkami dietetyki . Panie w interesujący sposób przedstawiły dzieciom zawód dietetyka oraz poszerzyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Rozmawialiśmy również dlaczego należy ograniczać spożywanie  słodyczy , a zwiększyć spożycie warzyw i owoców, a także w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie . Dzieci miały również za zadanie rozpoznać obrazki, które przedstawiały produkty zdrowe i niezdrowe, a potem stworzyły z nich plakat. Nie mogło zabraknąć również zabaw ruchowych, które są potrzebne dla naszego zdrowia.
Na zakończenie tego pouczającego spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z owocami i warzywami.
Dziękujemy za interesujące spotkanie.