Dodano: 14 lutego 2015 r.

Dzieci z naszej grupy lubią wykorzystywać podczas zajęć różne materiały plastyczne. Tym razem podczas zajęć wykorzystaliśmy płatki kosmetyczne. Na początku zajęć dzieci dotykały płatki i określały ich fakturę i kształt. Potem układały dowolne wzory z płatków,segregowały je według wielkości oraz wysłuchały wiersza B.Formy pt.,, Płatki śniegowe”. Wysłuchaliśmy również fragmentu utworu A. Vivaldiego ,,Cztery pory roku – Zima” podczas którego wyobrażaliśmy sobie jak wygląda zima, a potem przy spokojnej muzyce odpoczywaliśmy na poduszkach. Taka relaksacja była bardzo przyjemna!!!

Na zakończenie zajęć odbyła się zabawa pt.,, Zanieś lodowe śniadanie”, polegająca na utrzymaniu równowagi. Zajęcia te pokazały dzieciom,że do zabawy wystarczą czasami proste materiały np. płatki kosmetyczne.