Dodano: 15 marca 2015 r.

„Jeden grosz znaczy niewiele,
ale Góra Grosza jest największa na świecie!”

To motto ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA, w której po raz czwarty uczestniczyło nasze przedszkole. Akcja jest organizowana przez Towarzystwo ,, Nasz Dom“ i polega na zbiórce monet o nominałach od 1grosza do 5 złotych.
Celem tej akcji jest zebranie funduszy m. in. na pomoc dla zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, pomoc dla Domów dla Dzieci ale również uświadomienie dzieciom, że nawet najdrobniejsze, wspólnie zebrane monety mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu można będzie pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom.
W czasie trwania akcji został wywieszony w Kąciku dla rodziców plakat informujący o zbiórce oraz każda z grup postawiła skarbonki w widocznym miejscu w szatni lub w swojej sali. Po zakończeniu akcji dokonaliśmy podliczenia wszystkich zebranych monet.
28 stycznia 2015 roku odbyło się podsumowanie XV edycji akcji „Góra Grosza”. Pani dyrektor Alina Witkowska odczytała protokół zbiórki oraz serdecznie podziękowała wszystkim dzieciom, rodzicom oraz pracownikom za duże zaangażowanie w zbiórkę grosików.
Miło nam poinformować, że ogółem liczba monet, którą zebraliśmy wyniosła – 4622 co daje wartości 127 złotych i 53 grosze.
I miejsce zajęła grupa II – Gwiazdki – zebrała 64zł 33 gr
II miejsce zajęła grupa V – Obłoczki –zebrała 27 zł 99 gr
III miejsce zajęła grupa III – Marsjanie – zebrała 17 zł 19 gr
IV miejsce zajęła grupa I – Słoneczka –zebrała 10 zł
V miejsce zajęła grupa IV – Ufoludki – zebrała 8 zł 2 gr

Każda grupa otrzymała podziękowanie w formie dyplomu. Przeprowadzeniem akcji w przedszkolu zajęła się pani Katarzyna Kmiecik – nauczycielka grupy II. Cieszy nas fakt, że nasze przedszkolaki potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętne na los osieroconych dzieci.

Serdeczne dziękujemy wszystkim za udział w akcji „Góra Grosza”!!!
Zapraszamy już dziś do włączenia się w akcję za rok.