Dodano: 12 maja 2015 r.

Po raz trzeci, 12 maja 2015 r. Przedszkole nr 28 im. Małych Astronomów przy ul. Galileusza 7 w Poznaniu zorganizowało przegląd formacji tanecznych pod hasłem „PO PROSTU TAŃCZ !”.
Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem – „Tańce z różnych zakątków świata”. Wzięły w nim udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat z poznańskich przedszkoli. Fundatorem dyplomów oraz nagród było Przedszkole nr 28. Organizacją imprezy zajęły się panie nauczycielki z Przedszkola nr 28 (Aneta Snowacka-Bartkowiak; Anna Olszak; Barbara Lemańska).
Punktualnie o godzinie 15.30 pani dyrektor Przedszkola nr 28 – Alina Witkowska jako gospodarz imprezy powitała uczestników, widzów oraz jury konkursu tańca. Pan Paweł Wojtasiewicz – prowadzący imprezę zapoznał wszystkich z ideą konkursu oraz ogólnymi zasadami przeglądu.
Następnie uroczyście przedstawiły się zespoły biorące udział w przeglądzie formacji tanecznych i nastąpiło losowanie kolejności występów konkursowych.
I tak ok. godziny 16.00 rozpoczęły się pokazy konkursowe. Tytuły poszczególnych prezentacji to : „Zawadiackie Disco”, „Latynoskie Impresje”, „Teatralny Freestyle”, „Rock & Rollowo i Odlotowo”, „Taneczne popisy na statku „Czarna Perła””. Każda prezentacja trwała ok. 4 min. i była przez jury oceniana wg punktacji określonej w regulaminie konkursu.
Podczas całej imprezy panowała przyjazna atmosfera, choć każda grupa miała nadzieję na wygraną.
Po zaprezentowaniu się wszystkich grup tanecznych jury konkursu w składzie: dyrektorzy przedszkoli biorących udział w przeglądzie, oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 udali się na obrady. W tym czasie uczestnicy konkursu po krótkim odpoczynku wraz z panem Pawłem i publicznością bawili się na dyskotece.
Następnie nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością, a mianowicie ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród. Tabela wyników przedstawiała się następująco :
– I miejsce ex aequo zajęły dzieci z Przedszkola nr 176 i Przedszkola
nr 29;
– II miejsce ex aequo zajęły dzieci z Przedszkola nr 110 i Przedszkola Niepublicznego „Gumisie”
– III miejsce zajęły dzieci z Przedszkola nr 28;
Na zakończenie imprezy pani dyrektor Przedszkola nr 28 – Alina Witkowska podziękowała uczestnikom, organizatorom oraz wszystkim przybyłym na pokaz zapraszając równocześnie na IV edycję Ogólnoprzedszkolnego Przeglądu Formacji Tanecznych „PO PROSTU TAŃCZ !” już za rok. Do zobaczenia !!!

Aneta Snowacka-Bartkowiak
Przedszkole nr 28 w Poznaniu