BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 29 października 2014 r.

Nasze przedszkole – Przedszkole nr 28 im. Małych Astronomów w Poznaniu od wielu lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej Klubu Gaja – Święto Drzewa. W tym roku była to 12.edycja tego Święta pod hasłem – Drzewo Wolności. Honorowy patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Nauczycielki oraz dzieci z naszego przedszkola podejmują szereg działań, aby włączyć się w obchody Święta Drzewa. Tegoroczne Święto obfitowało w wiele atrakcji.
Dnia 18.11.2014 w ramach obchodów Święta Drzewa dzieci z grupy II – Gwiazdki zaprosiły koleżanki i kolegów z naszego przedszkola na przedstawienie pt.,, Chrońmy drzewa”. Sala Gwiazdek została zamieniona we wspaniały las. W tym dniu dominował kolor zielony i brązowy, a dzieci miały przygotowane akcesoria związane z drzewami, lasem. Podczas przedstawienia dzieci z grupy Gwiazdek zaprezentowały również piosenki o tematyce związanej z lasem, przyrodą, wykonały taniec dla drzew oraz jesienną kołysankę. To było naprawdę wspaniałe przedstawienie.
Na zakończenie wspólnego spotkania dzieci złożyły uroczystą Przysięgę Przyjaciela Przyrody. Przyrzekam uroczyście, że będę prawdziwym Przyjacielem Przyrody!
• Będę kochać i chronić zwierzęta, rośliny i drzewa, aby cieszyły nas swoim pięknem
• Nie będę rzucać w parku, lesie śmieci – wiem, co trzeba z nimi zrobić
• W lesie będę zachowywać spokój i ciszę, pamiętając, by nie płoszyć zwierząt i ptaków, gdyż las, to ich dom
• Będę pamiętać o regularnym dokarmianiu i ptaków i zwierząt
• Będę obserwować i poznawać przyrodę.
Ponieważ tegoroczne obchody Święta Drzewa związane są z obchodami 25 lat Wolności dlatego dzieci z poszczególnych grup wykonały Drzewko Wolności, na którym przykleiły biało – czerwone liście. Nasze drzewa zostały wyeksponowane w holu naszego przedszkola, aby jak najwięcej osób mogło je podziwiać.