BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 15 marca 2015 r.

Dnia 10.02.2015 dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w spotkaniu
ZIMA W WIERSZU I PIOSENCE

Dzieci już od samego rana przygotowywały się do tego spotkania, aby punktualnie o godz.10.00 w miłej atmosferze spotkać się z kolegami i koleżankami z innych grup. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o zimowej tematyce. Uczestniczyły również w zabawach ruchowych przy muzyce, tańcach oraz czytaniu wierszy. Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Katarzynę Kmiecik – nauczycielkę z grupy II oraz panią Kornelię Kowalską – nauczycielkę rytmiki.
Jako pierwsze wystąpiły dzieci z grupy IV – Ufoludki, które zaprezentowały nam piosenkę pt.,, Grudzień”. Za swój występ dzieci otrzymały ogromne brawa. Następnie Pani Kasia przeczytała wiersz pt.,, Lubię śnieg” oraz zaprosiła do występu dzieci z grupy II- Gwiazdki, które wystąpiły z piosenką pt.,, Lodowa Królowa” oraz zagrały na dzwoneczkach. Gwiazdki również otrzymały brawa. Nasze zimowe spotkanie nie mogło obyć się bez specjalnego gościa, a mianowicie przybyła do nas…… Pani Zima!!! Była ubrana na biało i sypnęła nam śniegiem. Pani Zima zaprezentowała dzieciom wiersz J.L. Kerna pt,, Kolorowy śnieg” oraz zaprosiła do zabawy ruchowej -,,Buch w śnieżny puch” . Wszyscy bawili się świetnie!!!
Kolejna grup, która zaprezentowała swoje umiejętności była to grupa III – Marsjanie . Dzieci z tej grupy zaśpiewały piosenkę pt. ,, Rodzina bałwanków”. Trzeba przyznać, że dzieci spisały się znakomicie. Dzieci z grupy I- Słoneczka zaprezentowały piosenkę pt.,, Zima, zima ach”. Podczas piosenki dzieci wykorzystały akcesoria – śliczne bałwanki. Wspólna zabawa ,, Taniec w butach” dostarczył dzieciom dużo śmiech i radości.
Na zakończenie naszego spotkania wystąpiły dzieci z grupy V – Obłoczki, które przedstawiły piosenkę pt ,,Sanna ” oraz zagrały na dzwoneczkach. I one zostały nagrodzone ogromnymi brawami.
Wspólne, zimowe spotkanie nie mogło odbyć się bez śniegowej bitwy. Pani Kornelia zaproponowała dzieciom wysłuchanie muzyki A. Vivaldiego ,, Cztery pory roku”. W trakcie słuchania muzyki dzieci robiły papierowe kule i odbyła się prawdziwa śniegowa bitwa!!!
Każda grupa otrzymała podziękowanie w formie dyplomu za aktywny udział w spotkaniu: Zima w wierszu i piosence. Warto również zauważyć, że dzieci w tym dniu były ubrane na biało, a nawet przebrane za bałwanki.
Wszystkim dzieciom i Paniom dziękujemy za tak miłe, wspólne spotkanie, bo warto się spotykać.