Dodano: 27 listopada 2015 r.

Jeden grosz znaczy niewiele , ale Góra Grosza jest największa na świecie

Na dzisiejszych zajęciach dzieci z naszej grupy przypomniały sobie jaki jest cel akcji  Góra Grosza. Rozmawialiśmy o pomaganiu innym, zastanawialiśmy się czego mogą potrzebować dzieci , w jaki sposób my możemy im pomóc.
Oglądaliśmy plakat akcji, rozmawialiśmy o tym co przedstawia plakat, oglądaliśmy również monety, przygotowaliśmy specjalną skarbonkę, do której będziemy wrzucać nasze grosiki.

Mamy nadzieję, że nasza Góra Grosza rzeczywiście będzie największa i przyczynimy się do tego, że pomożemy dzieciom, bo warto pomagać!!!

• Cel Góry Grosza pozostaje od lat niezmienny – pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym. Każdy przynosi tyle, ile może. Te dziecięce decyzje o wrzuceniu drobnej monety są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Pokazują, że widząc słuszny cel potrafimy się zjednoczyć i wiele zdziałać.