Dodano: 18 kwietnia 2016 r.

Dnia 15 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie

III edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Marzanna, Marzanna – to zimowa panna”.

W konkursie wzięły udział dzieci 5- 6 letnie wraz z Paniami Nauczycielkami z :

• PRZEDSZKOLA NR 13
  • NIEPUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA IM. L. KRZEMIENIECKIEJ
  •  PRZEDSZKOLA NR 28 IM. MAŁYCH ASTRONOMÓW

Zadaniem dzieci było wykonanie pracy zbiorowej przedstawiającej postać Marzanny. Na konkurs wpłynęły 4 prace.      Dzieci wykazały się dużą pomysłowością, Marzanny były bardzo estetycznie wykonane, wykorzystano również różnorodne surowce wtórne .
Celem konkursu było:

• aktywne włączenie się w kultywowanie tradycji ludowych
  • wykorzystanie różnorodnych surowców wtórnych do wykonania Marzanny
  • wdrażanie do zachowań proekologicznych
  • stwarzanie okazji do promowania umiejętności dzieci i zacieśnienie współpracy przedszkoli w środowisku lokalnym

Jury postanowiło nagrodzić wszystkie przedszkola. Dzieci otrzymały nagrody- akcesoria plastyczne, dyplomy dla swoich przedszkoli, a Panie nauczycielki, które przygotowywały dzieci do konkursu otrzymały imienne podziękowania. Organizatorem konkursu była p. Katarzyna Kmiecik – nauczycielka grupy V – Gwiazdki, a nagrody zostały ufundowane przez p. Dyrektor Alinę Witkowską.  Wszystkie Marzanny zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w holu naszego przedszkola. Na zakończenie naszego spotkania wykonaliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym !!!