Dodano: 10 listopada 2015 r.

Dnia 9 listopada br. w naszym przedszkolu nastąpiła uroczysta inauguracja działalności Przedszkolnego Klubu Zielonych Ekoludków. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z wszystkich grup wiekowych, ubrane specjalnie z tej okazji w brązowe lub zielone stroje, a niektórzy przedszkolacy przybyli nawet w pięknych ozdobach na głowach.
Najpierw wspólnie obejrzeliśmy bajki edukacyjne tj. „Czysto, ładnie i bez śmieci – rady Pana śmietnika dla wszystkich dzieci”, „Rady na odpady”, „Ekologiczny dom”. Następnie uroczyście złożyliśmy przyrzeczenia. Każda grupa otrzymała też do swojej sali Kodeks Przedszkolnego Klubu Zielonych Ekoludków, a także zadanie na listopad m.in. stworzenie w swojej sali kącika do segregacji śmieci.

Ziemię szanujemy,
odpady segregujemy.
To prosta sprawa
i fajna zabawa !
Na papier, szkło, plastiki
są specjalne pojemniki.
Zielony pojemniczek
– na szklany słoiczek.
Niebieskie kontenery
– na stare papiery.
A żółte pojemniki
są na plastiki.
Wystarczy tak mało,
by chronić ziemię całą !

Kolejne spotkanie Przedszkolnego Klubu Zielonych Ekoludków za miesiąc.
Serdecznie zapraszamy !!!