Dodano: 10 maja 2016 r.

Już po raz dziesiąty Mali Sportowcy spotkali się w Przedszkolu nr 28 im. „Małych Astronomów” w Poznaniu.
Tego dnia na terenie ogrodu przedszkolnego, odbyła się :

X Olimpiada Sportowa pod hasłem:
„ Sport i zabawa – to wielka sprawa”.

W zawodach wzięły udział  dzieci z najstarszych grup,  z czterech przedszkoli:
– z Przedszkola nr 1 przy ul. Jawornickiej
– z Przedszkola nr 13 przy ul. Keplera
– z Niepublicznego Przedszkola im. Lucyny Krzemienieckiej przy ul. Kłuszyńskiej
– z Przedszkola nr 28 przy ul. Galileusza

O godz. 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie olimpiady.
Pani Dyrektor Alina Witkowska powitała wszystkie dzieci i nauczycieli, życząc sukcesów i udanej zabawy. Organizatorki zawodów przedstawiły regulamin obowiązujący podczas zmagań małych zawodników, przypomniały też o zasadach bezpiecznego zachowania się. Następnie zapoznano uczestników z poszczególnymi konkurencjami.  Dzieci brały udział w pięciu konkurencjach:

• Nie zgub piłeczki
  • Trafiaj do bramki
  • Skoki na piłce kangurce
  • Tor przeszkód
  • Slalom –trafiaj do celu

Konkurencje trwały po 10 min. każda. Każdy zawodnik, za dobrze wykonane zadanie otrzymywał punkty zgodnie z regulaminem. Atmosfera w trakcie zawodów była bardzo gorąca, a chęć zdobycia najwyższej lokaty powodowała, że dzieci bardzo się starały i wzajemnie dopingowały, by uzyskać maksymalną ilość punktów. W trakcie przerwy był czas na odpoczynek oraz zdrowy posiłek regeneracyjny: jabłka, marchewki i wodę. Po ostatniej konkurencji jury, w którego skład wchodził przedstawiciel każdego przedszkola , udało się na obrady. Podliczono wszystkie punkty i wyłoniono zwycięzców. Dzieci z niecierpliwością oczekiwały na moment ogłoszenia wyników. Okazało się , że wszystkie przedszkola otrzymały wyróżnienia.

Następnie Pani Dyrektor Przedszkola nr 28 w imieniu swoim jak i organizatorów pogratulowała dzieciom wyników , sportowej postawy i zdrowej rywalizacji, wręczyła, dyplomy oraz nagrody.

Na zakończenie olimpiady Pani Dyrektor podziękowała dzieciom i nauczycielom za wspólną zabawę. Tak właśnie przebiegła X Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków.

Barbara Lemańska
Katarzyna Kmiecik