Dodano: 17 lutego 2016 r.

Dnia 16.02.2016 dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w spotkaniu:

ZIMA W WIERSZU I PIOSENCE

Dzieci już od samego rana przygotowywały się do tego spotkania, aby w miłej atmosferze spotkać się z kolegami i koleżankami z innych grup. Podczas spotkania dzieci  prezentowały swoje umiejętności  recytując  wiersze  oraz  śpiewając  piosenki o zimowej tematyce. Przedszkolaki  uczestniczyły również w zimowych zabawach ruchowych  przy muzyce, tańcach oraz  słuchały recytacji  wierszy.

Nasze zimowe spotkanie nie mogło odbyć się bez specjalnego gościa, a mianowicie przybyła do nas…… prawdziwa  Pani Zima!!!  Była ubrana na biało i sypnęła nam śniegiem.  Pani Zima zaprezentowała dzieciom wiersz J. Salomon  pt,, Idzie zima ” oraz zaprosiła  wszystkie dzieci do zabawy ruchowej . Wszystkim dopisywały znakomite humory i  bawiliśmy się świetnie!!!

Wspólne, zimowe spotkanie  nie mogło odbyć się również bez zimowego tańca , a był to zimowych taniec butów oraz zimowa poleczka.  Każda grupa otrzymała  podziękowanie w formie dyplomu  za aktywny udział w spotkaniu: Zima w wierszu i piosence, a potem był czas na zrobienie wspólnych zdjęć, aby utrwalić tak miłe spotkanie.  Warto również dodać, że dzieci w tym dniu były ubrane na biało i wyglądały naprawdę zimowo    Spotkanie zostało zorganizowane  przez panią Katarzynę Kmiecik – nauczycielkę   grupy V oraz panią Kornelię Kowalską – nauczycielkę rytmiki.

Wszystkim Dzieciom i Paniom dziękujemy za tak miłe, wspólne spotkanie, bo warto się spotykać.

A więc do zobaczenia za rok!!!