Dodano: 30 października 2016 r.

Chcesz być zdrowy  – jedz owoce

bo owoce dobra rzecz.

Jeśli będziesz jadł codziennie

dobre zdrowie będziesz mieć.

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w naszej grupie. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem.  Kiedy wszystko już było gotowe – przystąpiliśmy do degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy czy dlatego, że owoce były pyszne czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy?