Dodano: 30 maja 2017 r.

Szpital Pluszowego Misia jest projektem edukacyjnym, realizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny. Jego celem jest oswojenie dzieci w wieku przedszkolnym z lekarzem, szpitalem i badaniami. W poniedziałek, 29 maja nasze przedszkole zamieniło się w szpital, a w każdej z sal bieliło się od fartuchów ”lekarzy”- studentów. Dzieci podczas wspaniałej zabawy, mogły posługiwać się stetoskopem, zakładać pluszakom opatrunki. Nasze przedszkole zamieniło się w szpital, w którym studenci medycyny byli lekarzami, przedszkolaki- troskliwymi rodzicami, a zabawki, które dzieci przyniosły ze sobą- ich pociechami. Dzieci, przyprowadzając ”chorą maskotkę”, musiały opowiedzieć o jej ”dolegliwościach”, a następnie obserwowały, jakie badania wykonywali lekarze. Oczywiście, wszyscy pluszowi podopieczni zostali wyleczeni.