Dodano: 30 września 2016 r.

MUZYKA PIĘKNIEJSZA SIĘ STAJE, GDY KOLOROWY OBRAZ Z NIEJ  POWSTAJE”

Od 19 – 26 września 2016 r. nasze przedszkole brało udział w Projekcie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Organizatorem projektu był Poznański Oddział Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego w Poznaniu. Działania , które podejmowaliśmy w ramach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka związane były z muzyką m.in. wykonując prace plastyczne-  malowanie obrazu na temat : „Muzyka piękniejsza się staje, gdy kolorowy obraz z niej powstaje”. Malowanie muzyki to zajęcia edukacyjne w trakcie których dzieci malowały obrazy do różnorodnej muzyki. Z wykonywanych prac stworzono w przedszkolu wystawę, a następnie poprzez głosowanie nastąpił wybór pracy reprezentującej placówkę na wystawie zorganizowanej w Urzędzie Miasta Poznania.  Nasze przedszkole reprezentować będzie praca dzieci z grupy V – Gwiazdki.