Dodano: 30 listopada 2016 r.

Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je.

My przedszkolaki drzewa kochamy i zginąć im nie damy!!!

Nasze przedszkole od wielu już lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej  Klubu  Gaja – Święto Drzewa. W tym roku jest to 14.edycja tego Święta .

Dnia 22.11.2016 w ramach obchodów Święta Drzewa dzieci z grupy V – Gwiazdki zaprosiły koleżanki i kolegów z naszego przedszkola na przedstawienie pt.,, Las jest naszym przyjacielem”.    W tym dniu dominował wśród dziecięcych strojów kolor zielony i brązowy. Na naszej przedszkolnej scenie pojawiły się Leśne Krasnale, Zielone Skrzaciki, które pilnowały ciszy i porządku w lesie, ptaki, zajączki, jeż, wiewiórka oraz oczywiście najważniejsi goście drzewa, które obchodziły swoje święto. Dzieci – drzewa przebrane były za : dąb, klon, świerk oraz brzozę. Nie mogło zabraknąć również muzyki i tańca podczas przedstawienia.  Dzieci wykonały taniec – kołysankę dla drzew, zaśpiewały piosenki o drzewach i porządkach w lesie oraz wsłuchały się w relaksacyjną muzykę – odgłosy lasu. Rodzice przygotowali wspaniałe stroje, a sala Gwiazdek została zamieniona w prawdziwy las.

To było naprawę interesujące przedstawienie!!!

Na zakończenie wspólnego spotkania wszystkie dzieci złożyły uroczystą obietnicę, że staną się Prawdziwymi Przyjaciółmi Lasu, a każda grupa otrzymała również specjalne podziękowanie za udział w Święcie Drzewa. Następnie udaliśmy się do ogródka przedszkolnego, aby wspólnie posadzić swoje drzewka. Na pewno będziemy opiekować się nowymi drzewkami.