BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
Nawigacja: Bez kategorii »
 • ANDRZEJKI

  Dzisiaj są Andrzejki – jest to wieczór wróżb, czarów i wesołej zabawy. Dawno temu andrzejkowe wróżby traktowano poważnie, jednak w dzisiejszych czasach do wróżb podchodzi się z przymrużeniem oka i uważa się za super zabawę. Tak właśnie wesoło spędziły czas… Czytaj więcej »

 • PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI NA GRUDZIEŃ

  DRODZY RODZICE 🙂 W miesiącu grudniu proponujemy dzieciom następujące tematy kompleksowe: „NADCHODZI ZIMA”, „CORAZ ZIMNIEJ”, „ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA”, „WESOŁYCH ŚWIĄT!” Cele ogólne: rozwijanie umiejętności uważnego słuchania tekstów literackich, wyciągania wniosków na podstawie ich treści, oceny postę­powania bohaterów, budowania wypowiedzi na określony… Czytaj więcej »

 • Dzień Jeża – Praca plastyczna 🙂 cz.II

  Dnia 9 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża. Podczas  dzisiejszych zajęciach plastycznych wykonaliśmy pracę plastyczną pt.,, Jeżyk”. Ale zanim zabraliśmy się do pracy najpierw wysłuchaliśmy piosenki -pt.,, Kolczasty jeż” , utrwaliliśmy nasze wiadomości o jeżu, a potem rozmawialiśmy o tym w jaki sposób… Czytaj więcej »

 • ŚWIĘTO ROGALA 🥐

  W grupie „Słoneczka” tradycje zajmują znaczące miejsce. To właśnie zabawa jest doskonałą okazją do przekazywania wiedzy na temat rodzimej kultury. Tradycja wypiekania rogali Marcińskich na dzień 11 listopada przetrwała w Wielkopolsce do dziś i dlatego wszyscy zajadają się tymi smakołykami.… Czytaj więcej »

 • Gimnastyka – zabawy ruchowe

  Gimnastyka to podstawa i dla zdrowia, ważna sprawa. Ręce w górę, potem w bok i do przodu wielki skok. A gdy zrobisz ukłon nisko, wiedz, że sukces jest już blisko.  

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY RODZICE W ŚRODĘ – 10 LISTOPADA OBCHODZIMY W NASZEJ GRUPIE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI. W TYM DNIU PROSIMY O UBRANIE DZIECI W STROJE GALOWE. DZIĘKUJEMY pani Ewa, pani Ania

 • DZIEŃ DYNI

  Znacie dynię nasi mili, nikt jej przecież nie pomyli. To warzywo dobrze znane, przez dzieciaki uwielbiane. Dzisiaj – 29 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dyni. W tym dniu dzieci ubrały się na pomarańczowo, a niektóre przyszły do przedszkola w… Czytaj więcej »

 • PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI NA LISTOPAD

  DRODZY RODZICE 🙂 W miesiącu listopadzie proponujemy dzieciom następujące bloki tematyczne: „NASZA MAŁA OJCZYZNA”, „MÓJ DOM – POLSKA”, „MOJE HOBBY”, „ULUBIONE ZAJĘCIA” Cele ogólne: poszerzanie wiadomości dzieci na temat swojego kraju: nazwa, stolica, symbole narodowe, tradycje, historia powstania, sławne postacie;… Czytaj więcej »

 • Temat tygodnia: Idzie jesień… z deszczem 28.10.2021, czwartek

  Witajcie Ufoludki, dzisiaj mamy dla Was nową porcję zabawy i zadań. Bawcie się dobrze.😀 5,6- latki Zabawa rozwijająca umiejętność manipulowania szarym papierem w rytmie muzyki – Pada deszcz Przygotuj: arkusz szarego papieru (o wymiarach 50 cm x 50 cm), nagranie… Czytaj więcej »

 • BADAMY, ODKRYWAMY, DOŚWIADCZAMY – DZIĘKI TEMU OWOCE I WARZYWA ZNAMY

  Jesień to okres, w którym owoców i warzyw jest pod dostatkiem. I właśnie dlatego w październiku przeznaczyliśmy dwa tygodnie na zagadnienia związane ze zdrowym żywieniem oraz jedzeniem warzyw i owoców. Najpierw gromadziliśmy owoce i warzywa przyniesione z domu do przedszkola.… Czytaj więcej »