BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
Nawigacja: Bez kategorii »
 • ŚLIMAK 🐌

  Mamy piękną wiosnę, podczas której wszystko się budzi do życia. Bohaterem piątkowych zajęć był ślimak  🐌  „Ślimak” – M. Jankowiak Kto na plecach nosi domek, Chodzi z nim po świecie? To malutki ślimak Tomek, Chyba to już wiecie. Hej, ślimaku,… Czytaj więcej »

 • OLIMPIADA EKOLOGICZNA

  Poznawanie środowiska naturalnego, jego bogactw i różnorodności oraz wzajemnych powiązań to elementy edukacji przyrodniczej często występujące w codziennej pracy z dziećmi. Kontakt z przyrodą stanowi dla dziecka źródło wrażeń i przeżyć, wywołuje chęć działania, co daje możliwość zapoznania go z… Czytaj więcej »

 • Wycieczka do uroczego miasta – TORUNIA

  W pewien piękny, słoneczny, majowy wtorek – dnia 10 maja 2022r. dzieci z grupy „Słoneczka” i „Ufoludki” wybrały się na samodzielną, całodniową wycieczkę do Torunia. Poznawaliśmy tam m.in. historię Torunia, tajemnicę wypieku i kształtu pierników, osobę Mikołaja Kopernika no i… Czytaj więcej »

 • WYCIECZKA DO TORUNIA

  WYCIECZKA DO TORUNIA Termin wycieczki: 10.05.2022r. (wtorek) WAŻNE! Uprzejmie prosimy, aby dzieci w dniu wycieczki schodziły się do przedszkola do godziny: 06.30. WAŻNE! Bardzo prosimy o wygodny i praktyczny strój w dniu wycieczki. WAŻNE! Prosimy także, by dzieci przyniosły w… Czytaj więcej »

 • PROPOZYCJE AKTYWNOŚCI NA MAJ

  DRODZY RODZICE    W maju proponujemy dzieciom następujące tematy kompleksowe: „KSIĄŻKA – MÓJ PRZYJACIEL”, „BAŚNIE, BAJKI, LEGENDY”, „RODZINA RAZEM SIĘ TRZYMA”, „JA I MOI BLISCY”. Cele ogólne: rozwijanie biernego i czynnego słownika dzieci o pojęcia dotyczące wartości: wiedza, rodzina oraz środowiska… Czytaj więcej »

 • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

  DZIEŃ ZIEMI obchodzony jest na całym świecie. Tego dnia wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. W naszej grupie obchodziliśmy ten dzień w piątek – 22 kwietnia, ważnym punktem dnia… Czytaj więcej »

 • ŚNIADANIE WIELKANOCNE I ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

  W tradycję naszego przedszkola wpisało się Śniadanie Wielkanocne, przygotowane wspólnie przez dzieci i personel przedszkola. Przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w przygotowania. Przez ostatnie dni dzieci poznawały różne tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi. W swoich grupach dekorowały wiosennie i świątecznie… Czytaj więcej »

 • ŚWIATOWY DZIEŃ SPORTU

  W środę, 6 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Sportu. Głównym celem tego dnia było zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej, kształtowanie zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Każdy przedszkolak bardzo chętnie brał udział… Czytaj więcej »

 • SIEJEMY OWIES I RZEŻUCHĘ

  Jestem sobie ogrodniczka, Mam nasionek pół koszyczka. Jedne gładkie, drugie w łatki, A z tych nasion będą kwiatki. Na początku kwietnia przedszkolaki z grupy „Słoneczka” założyły hodowlę roślin. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w prace ogrodnicze. Przedszkolaki dobrze wiedziały, co… Czytaj więcej »

 • ŚNIADANKO WIELKANOCNE I ZAJĄCZEK 🌷🐇🌷

  SZANOWNI PAŃSTWO, DRODZY RODZICE 🙂 We wtorek, 12 kwietnia organizujemy Wielkanocne Śniadanie. Prosimy w tym dniu o odświętne ubranie dzieci. Po wspólnym śniadaniu wyruszymy na poszukiwanie Zajączka i pozostawionych przez niego upominków. DZIĘKUJEMY pani Ewa i pani Hania