Dodano: 17 lutego 2022 r.
W czwartek, 17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W tym dniu niektóre przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół dorysowując sobie wąsy oraz uszy. Kot to zwierzę uwielbiane i hodowane na całym świecie. To zaraz obok psów ulubiony towarzysz człowieka –  zarówno w miastach, jak i na wsiach. Dzień Kota podkreśla, jak ważni są pupile dla ich właścicieli. To także okres pomocy kotom bezdomnym i pokrzywdzonym przez los. Tego dnia dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Przedszkolaki oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach oraz konkursy. „Słoneczka” wykonały również przestrzenną pracę plastyczną nt. „Czarny kot”. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.