BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
← powrót
Dodano: 1 kwietnia 2020 r.

01.04.2020- praca zdalna

Zabawy przy piosence „Wołanie wiosny”- 4,5,6l

5,6latki

Zajęcia plastyczne- wiosenna łąka, Dziecko maluje duży karton żółtą farbą, do której można dodać troszkę zieleni. Kiedy karton schnie, dziecko z kolorowych gazet wycina zwierzęta, które można spotkać na łące: krowę, motyla, zająca, bociana, żabę, ślimaka, ptaka, biedronkę oraz kwiaty i słońce. Gdy karton jest już suchy, dzieci malują trawę, na dole kartonu robią kleks z zielonej farby i rozdmuchują go. Po wyschnięciu farby przyklejają wycięte zwierzęta i inne elementy. Robimy wystawę i opowiadamy o zwierzętach, które znalazły się na wiosennej łące.

4-latki zabawa plastyczna

Wykorzystujemy wybrane sylwety kwiatów, następnie dobieramy kolory bibuły do wybranych kwiatów, dzieci wykonują z niej bardzo dużo  małych kulek. Smarują klejem niewielkie płaszczyzny narysowanego kwiatka i przyklejają kulki kolorowej bibuły, kulki zielone to liście, kulki kolorowe to płatki. Dziecko przykleja kulki dokładnie jedna przy drugiej, aby wypełnić sylwetę kwiatka. Dziecko nazywa wykonany kwiat. Robi wystawę.

Zabawa muzyczno- ruchowa – na łące

obręcze- to kwiaty, dziecko zajmuje miejsce wokół obręczy to- motyl, dziecko swobodnie biega na palcach wokół obręczy  na jedno uderzenie w bębenek zajmuje miejsce wokół obręczy, dwa uderzenia zajmuje miejsce w środku obręczy.