Dodano: 4 czerwca 2023 r.

Traperska Osada położona jest na skraju Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka” w gminie Czerwonak, zaledwie 15 km na północ od Poznania. Dostęp do puszczy poprzedza dolina przepełniona akwenami wodnymi z kąpieliskami. Puszcza to także ostoja ptactwa i raj dla wędkarzy. Traperska Osada to atrakcyjnie usytuowany teren z wieloma atrakcjami agroturystycznymi. Urozmaicona rzeźba terenu zachęca do spacerów, wycieczek rowerowych, przejażdżek konnych, a także wypraw psimi zaprzęgami.  Gospodarstwo znajduję się na skraju Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka, dlatego w  programie dla  przedszkoli od bardzo dawna jest spacer na skraj puszczy. Dzieci odkrywają piękno tego miejsca, uczą się rozpoznawać tropy leśnych zwierząt i zarażają pasją jaką jest obcowanie z przyrodą. Te i inne atrakcje i pokusy czekały na tych, którzy pragnęli zasmakować przygody.