BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • „Obłoczki” z wizytą w klasie III

  Dnia 20 maja br. odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 7 w Poznaniu. Po szkole oprowadzili nas uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Ślatałą. Obejrzeliśmy świetlicę, bibliotekę, stołówkę, salę komputerową, salę gimnastyczną itp. Następnie uczniowie III b zaprosili nas… Czytaj więcej »

 • PROJEKT SPORTOWIEC – lekcja wychowania fizycznego

  Dnia 19 maja br. w ramach projektu „Sportowiec” uczestniczyliśmy w zajęciach wychowania fizycznego na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu. Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie Grabowskiej nauczycielce z SP 7 za przygotowanie ciekawych zajęć.  

 • Dzień Rodziny

  19 maja spotkaliśmy się w naszej sali na wspólnych zajęciach z okazji Dnia Rodziny. Wystarczyła nam zwykła biała świeca i ładna papierowa serwetka i mogliśmy w bardzo szybki i prosty sposób stworzyć piękną, dekoracyjną świecę. Pomogła nam w tym wszystkim… Czytaj więcej »

 • Konkurs teatralny „Poznańskie opowieści”

  Dnia 14 maja br. wraz z innymi dziećmi z poznańskich przedszkoli grupa „Obłoczki” wzięła udział w konkursie teatralnym „Poznańskie opowieści” zorganizowanym przez Przedszkole nr 1. „Obłoczki” zaprezentowały przedstawienie pt. „Jadę tramwajem i Poznań poznaję” i zdobyły I miejsce. Gratulujemy młodym… Czytaj więcej »

 • Przegląd Gazetek Przedszkolnych – Zaczarowany ołówek 2015

  5 maja odbył się V Przegląd Gazetek Przedszkolnych „Zaczarowany Ołówek 2015” pod hasłem: „Z USZATKIEM ZDROWO I SPORTOWO” . W przeglądzie swoje gazetki prezentowało 8 poznańskich przedszkoli – w tym również nasze przedszkole. Spotkanie zostało zorganizowane i przeprowadzone przez nauczycieli… Czytaj więcej »

 • PROJEKT SPORTOWIEC – studiujemy literaturę

  Codziennie sięgamy po książki i czasopisma z naszej sportowej biblioteczki.

 • PROJEKT SPORTOWIEC – gra w piłkę nożną z ekspertem

  Gra z trenerem – to jest to 🙂 Uwielbiamy spotkania z panem Michałem, a gra w piłkę nożną to nasze nowe hobby!

 • PROJEKT SPORTOWIEC – zdrowy posiłek sportowców

  Podczas zmagań w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej na terenie naszego przedszkola młodzi sportowcy z grupy „Obłoczki” dzielnie walczyli,a podczas odpoczynku regenerowali swoje siły nie zapominając o zdrowym odżywianiu się.

 • PROJEKT SPORTOWIEC – spotkanie z ekspertką

  Dnia 5 maja br. odwiedziła naszą grupę mama Zuzii Morawskiej – Pani Karolina. Jako ekspertka (nauczycielka wychowania fizycznego) opowiedziała nam o różnych dyscyplinach sportowych, a także przyniosła bardzo interesujący sprzęt sportowy. Bardzo dziękujemy Pani Karolinie za przygotowanie ciekawych zajęć i… Czytaj więcej »

 • PROJEKT SPORTOWIEC – spotkanie z ekspertem

  Dziś spotkaliśmy się z ekspertkami – panie DIETETYCZKI – pomogły nam zrozumieć jak cenne jest zdrowe odżywianie w życiu każdego sportowca i nie tylko 🙂 Dziękujemy za cenne wskazówki !!!