BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • „SŁONECZKA” z wizytą u „SOKOŁÓW”

  Dnia 25.06.2015. dzieci z grupy „Słoneczka” wybrały się z wizytą do „SOKOŁÓW”. Po wspólnym powitaniu i wzajemnym zapoznaniu, rozpoczęły się wspólne zabawy „SOKOŁÓW” i „SŁONECZEK”. Pan Szymon- rehabilitant, przygotował dla nas mnóstwo ciekawych zabaw ruchowych. Były rzuty do celu, gry… Czytaj więcej »

 • „Sokoły” z wizytą u Małych Astronomów

  Dnia 26.06.2015r do naszego przedszkola przybyli niezwykli goście: cudowni ludzie ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Sokoły” mieszczącego się w Poznaniu przy ulicy Promienistej 131. Po wspólnym przywitaniu i wzajemnym poznaniu się „ Sokoły” wystąpiły przed nami, sprawiając nam miłą niespodziankę. W… Czytaj więcej »

 • Dzień Mamy i Taty

  „Witajcie nam goście, witajcie nam mili. Bardzo się cieszymy, żeście tu przybyli. Dzisiaj obchodzimy Dzień Mamy i Taty. Będą pocałunki, życzenia i kwiaty”. W dniu 26.05.2015 roku w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas… Czytaj więcej »

 • Pieczemy ciasteczka

  21 maja 2015r. w grupie „Słoneczek” motywem przewodnim dnia było „Pieczenie ciasteczek”. Dzieci zapoznały się z etapami przygotowania oraz wypieku ciastek. Po szczegółowym zapoznaniu z przepisem, wszystkie dzieci ochoczo i z zaangażowaniem włączyły się do wspólnej pracy. Przygotowane ciasteczka zostały… Czytaj więcej »

 • Wielkanoc tuż tuż.. więc na mazurki pora już!

  Dnia 26.03 wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy pyszne  mazurki. Wyglądają przepysznie!

 • HODOWLA WIOSENNA U „SŁONECZEK”

  Wraz ze środowymi promieniami słońca „Słoneczka” z wiosenną energią, zabrały się z samego rana do pracy. A mianowicie, postanowiliśmy zasadzić roślinki i kwiaty do naszego kącika przyrodniczego. Ziemia, groch, fasola, cebula, czosnek, owies, pestki dyni oraz nasiona kwiatowe … to… Czytaj więcej »

 • Szukając wiosny

  Ćwierkają o tym ptaki i mówi o tym miś. Nadchodzi do nas wiosna i będzie tutaj dziś. Cieszymy się, cieszymy, bo dość już mamy zimy. Nadchodzi do nas wiosna i będzie tutaj dziś.

 • Babciu, Dziadku dziś święto Twoje…

  Z okazji tego święta ugościliśmy nasze kochane Babcie i kochanych Dziadków w przedszkolu. Przygotowaliśmy dla nich piosenki, wierszyki i laurki oraz moc gorących życzeń. Święto spędziliśmy wspólnie i radośnie.

 • Ptasia stołówka

  Przedszkolaki wraz z paniami nauczycielkami umieściły dla głodnych ptaków ulubione pożywienie: dla sikorek słoninkę, pozostałym ptakom – różnego rodzaju ziarno. Ptaki chętnie odwiedzają swoją stołówkę, a przedszkolaki systematycznie uzupełniają zjedzony pokarm. Dzieci z zainteresowaniem obserwują przylatujące ptaki, utrwalają ich wygląd… Czytaj więcej »

 • Zabawy na powietrzu

  Jak my lubimy bawić się na świeżym powietrzu!