BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • PROJEKT WODA – Zimna – ciepła woda. Rozpuszczanie.

  Główna idea – W ciepłej wodzie można coś szybciej rozpuścić niż w zimnej. Gdy mieszamy, rozpuszczanie jest szybsze. Rozpuszczaliśmy substancje w ciepłej i zimnej wodzie. Wyciągaliśmy wnioski na temat zależności szybkości rozpuszczania produktu od temperatury wody.  

 • PROJEKT WODA – Rozpuszczanie w szklance wody.

  Główna idea – W wodzie można rozpuszczać wiele substancji, ale są takie, których nie da się rozpuścić.  Dzieci próbowały rozpuścić  substancje w wodzie. Zaznaczały efekty próby na karcie pracy. Teraz już wiedzą, które substancje rozpuszczają się w wodzie, a które nie.… Czytaj więcej »

 • PROJEKT WODA – Degustacja wody.

  Główna idea – Czysta woda nie ma smaku.  Dzieci próbowały rożnych rodzajów wody i określały ich smak. Dostrzegliśmy zalety picia wody mineralnej.  

 • PROJEKT WODA – Barwienie wody.

  Główna idea –  Czysta woda nie ma koloru – jest przezroczysta. Brudna woda ma kolor. Dzieci obserwowały sposób mieszania się cieczy  oraz nazywały powstałe kolory.  

 • WYCIECZKA DO KINA

  Dnia 20.00.2016r.  wybraliśmy się na wycieczkę do kina Cinema City Plaza.  Dzieci miały okazję obejrzeć komedię animowaną pt. „Gdzie jest Dory”-Bohaterowie jednej z najlepszych animacji świata, czyli „Gdzie jest Nemo”, powrócili. Ale tym razem główną rolę dostała zapominalska i bardzo… Czytaj więcej »

 • PROJEKT WODA – Woda nie ma stałego kształtu – badania.

  Dziś przelewaliśmy wodę do wybranych naczyń. Określaliśmy kształty, które woda przybrała oraz porównywaliśmy ilość wody w naczyniach. Dzieci doszły do wniosku, że woda nie ma stałego kształtu.  

 • Wizyta stomatologa.

  „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda…” – słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie, w domu i przedszkolu, dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa. Tym razem jednak mieliśmy okazję… Czytaj więcej »

 • PROJEKT WODA – siatka pytań.

  Dzisiaj podczas zajęć dzieliliśmy się posiadaną przez nas wiedzą nt. wody. Następnie tworzyliśmy siatkę pytań – zapisywaliśmy pytania, czyli co nas interesuje, ciekawi i czego chcielibyśmy się dowiedzieć podczas całomiesięcznych zajęć.  

 • PROJEKT WODA – Woda wokół nas.

  Dzieci poszukiwały w przedszkolu miejsc, przedmiotów i czynności związanych z wodą. Wykonaliśmy zdjęcia tych przedmiotów i miejsc, a następnie rozmawialiśmy o tym, co zauważyliśmy. Po wydrukowaniu zdjęć stworzyliśmy plakat pt. Poszukiwacze wody.    

 • PROJEKT WODA – Deszczowa muzyka – zabawa dźwiękonaśladowcza.

  Zabawy z muzyką – uwrażliwiają dzieci na muzykę poprzez grę na instrumentach, kształtują wrażliwość dzieci na barwy dźwięków, rozbudzają poczucie rytmu, wyobraźni muzycznej, inwencji twórczej. Dzieci uczą się wypowiadania krótkich tekstów rytmicznych wg własnych pomysłów oraz doskonalą grę na instrumentach… Czytaj więcej »