BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Projekt Woda

  Podczas dzisiejszych zajęć dzieci próbowały rozpuścić różnego rodzaju substancje w wodzie. Doszliśmy do jednego wniosku „W wodzie można rozpuszczać wiele substancji, ale są takie, których nie da się rozpuścić.”    

 • Projekt Woda- degustacja

  Podczas zajęć próbowaliśmy różnych wód. Okazało się, że bez problemu poradziliśmy sobie z tym zadaniem. Najbardziej smakowała nam woda o smaku cytrynowym. Teraz wiemy, że czysta woda nie ma smaku.  

 • Projekt Woda- siatka pytań

  Dzisiaj podczas zajęć dzieliliśmy się posiadaną przez nas wiedzą nt. wody. Następnie tworzyliśmy siatkę pytań – zapisywaliśmy pytania, czyli co nas interesuje, ciekawi i czego chcielibyśmy się dowiedzieć podczas całomiesięcznych zajęć.

 • Projekt Woda- Woda wokół nas

  Marsjanie podczas zajęć poszukiwały w przedszkolu miejsc, przedmiotów i czynności związanych z wodą. Odwiedziliśmy każdy zakamarek przedszkola, byliśmy nawet w kuchni gdzie Panie kucharki gotują pyszne obiadki, a na co dzień tam nie wchodzimy. Wykonaliśmy zdjęcia tych przedmiotów i miejsc,… Czytaj więcej »

 • Projekt Woda

  Podczas dzisiejszych zajęć tworzyliśmy za pomocą sznurka swoje własne kropelki. Kolejnym etapem było wykonanie pracy plastycznej pt. ” Kropelka”.

 • Projekt Roślina- Pan Zenek Ekspert

  Dnia 10 maja Pan Zenek nasz niezastąpiony ogrodnik pokazał dzieciom narzędzia ogrodnicze.

 • Projekt Roślina- segregacja nasion

  Podczas dzisiejszych zajęć poznawaliśmy różne nasiona. Następnie wszystkie dzieci usiadły przy stołach. Każde dziecko otrzymało wymieszane nasiona. Zadaniem dzieci było posegregowanie nasion według rodzaju i policzenie,ile jest rodzajów.

 • Dietetyk

  Dnia 25.04.2017r w godzinach porannych Naszą grupę odwiedziły Panie Dietetyczki, które przedstawiły dzieciom zawód dietetyka, a także poszerzyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Dzieci wspólnie z Paniami przygotowały pyszne, kolorowe kanapki.

 • Ekspert- Mama Zosi

  Dnia 20.04.2017r gościliśmy w naszej sali mamę Zosi Flaszewskiej która była naszym ekspertem podczas realizacji projektu Człowiek. Mama Zosi jest stomatologiem i tłumaczyła dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób i ile czasu należy czyścić zęby.… Czytaj więcej »