BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  Dnia 19 czerwca w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odwiedziła nas absolwentka grupy Obłoczki, która przeczytała nam bajkę pt: „Franklin” oraz bajkę „Kot w butach” Dziękujemy serdecznie Natalce i zapraszamy ponownie 🙂

 • Projekt Woda (Woda wokół nas)- wizyta eksperta

  Dzisiaj na zajęciach gościliśmy kolejnego eksperta. Tym razem dowiedzieliśmy się czym zajmuje się nurek, jakiego sprzętu potrzeba do nurkowania i wiele innych ciekawostek związanych z nurkowaniem. Dziękujemy za przeprowadzenie interesujących zajęć.

 • Projekt Woda (Woda wokół nas)- wizyta eksperta

  Dzisiaj gościliśmy Ratownika WOPR-u Pana Piotra. Pan Ratownik opowiedział nam o swojej pracy, o tym jak pomaga ludziom. Dowiedzieliśmy się, kiedy nie należy wchodzić do wody, poznaliśmy numer alarmowy, który powinniśmy wybrać w sytuacji niebezpieczeństwa, a także mieliśmy okazję zobaczyć… Czytaj więcej »

 • Projekt Woda (Woda wokół nas)- badanie kropli wody

  Podczas dzisiejszy zajęć dzieci badały krople wody. Każde z dzieci otrzymało słomkę do napojów i kubek wody. Nauczyciel prosił je, aby spróbowały użyć słomki jako pipety, wydając dokładne instrukcje: Włóż słomkę do wody. Chwyć słomkę jedną dłonią i kciukiem zatkaj… Czytaj więcej »

 • Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego „Klimkowa osada” w Cichej górze

  Obłoczki wraz z grupą Marsjan wybrały się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Klimkowa Osada” w Cichej górze. Pomimo kapryśnej pogody humory nam dopisywały. Dzieci poznały zwierzęta z gospodarstwa (owieczki, krówki, świnki, króliki). Zwiedziliśmy także stajnię i dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy… Czytaj więcej »

 • Projekt Woda (woda wokół nas)- badanie pary wodnej

  Dzieci oglądały wykonanie eksperymentu. Nauczyciel gotował wodę w czajniku elektrycznym ustawionym obok lustra w taki sposób, aby unosząca się para skraplała się na szkle. Dzieci opisywały, co zauważyły i próbowały wyciągnąć wnioski z zaobserwowanych zjawisk.

 • Projekt Woda (Woda wokół nas)- badanie lodu

  Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że lód to zamarznięta woda, lód jest zimny, twardy, ale kruchy. Następnie próbowaliśmy różnymi sposobami wydobyć zamarznięte elementy i wcale nie było to takie łatwe.

 • Projekt Woda (Woda wokół nas)- siatka pytań

  Dzisiaj podczas zajęć dzieliliśmy się posiadaną przez nas wiedzą nt. wody. Następnie tworzyliśmy siatkę pytań – zapisywaliśmy pytania, czyli co nas interesuje, ciekawi i czego chcielibyśmy się dowiedzieć podczas całomiesięcznych zajęć.

 • Dzień Dziecka

  Pierwszy czerwca dzień radosny kwitną kwiatki, słońce świeci… W dniu tak pięknym i wspaniałym życzę sercem całym moc uśmiechu i radości szczęścia, zdrowia, pomyślności. 1 czerwca w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia czekało na nas wiele niespodzianek. Po… Czytaj więcej »

 • Projekt Powietrze (Wiatr)- galeria chmur

  Każde dziecko dostało kartkę A4 z naszkicowaną przez nauczyciela chmurą. Zadaniem dzieci było wypełnienie chmury watą. Następnie gotowe chmurki wycięliśmy i przykleiliśmy na niebieskich kartkach. Naszą galerię chmurek można było podziwiać na holu przedszkola.