BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • NASZ DZIEŃ DZIECKA… W KINIE

  1 czerwca, w DZIEŃ DZIECKA wybraliśmy się do kina BUŁGARSKA 19 na film pod tytułem ”Kacper i Emma na Safari”. Najlepsi przyjaciele, Kacper i Emma, i ich paluszkowi towarzysze – Leo i Pan Królik – spędzają wakacje w Afryce. Mama… Czytaj więcej »

 • SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA

  Szpital Pluszowego Misia jest projektem edukacyjnym, realizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny. Jego celem jest oswojenie dzieci w wieku przedszkolnym z lekarzem, szpitalem i badaniami. W poniedziałek, 29 maja nasze przedszkole zamieniło się w szpital, a w każdej z sal… Czytaj więcej »

 • SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK

  25 kwietnia 2017 nasze przedszkole, w tym naszą grupę odwiedziła pani dietetyk i jej asystentka z Centrum Dietetycznego Natur House w Poznaniu, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zasad racjonalnego odżywiania. Starała się przekonać dzieci do konieczności spożywania potraw-… Czytaj więcej »

 • WIZYTA „SŁONECZEK” W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

  W naszym przedszkolu systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Dzieci zdobywają wiedzę na temat zdrowego odżywiania, właściwej diety, codziennie myją zęby, nabywają umiejętności z zakresu higieny osobistej. W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych, dnia 24.04.2017r. odwiedziliśmy gabinet stomatologiczny. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom… Czytaj więcej »

 • Nasz Region Wielkopolska

  Omawiamy kolejny region Polski region w którym mieszkamy Wielkopolske z jej stolica Poznaniem poznalismy ważne miejsca naszego miasta Stary Rynek z koziołkami, kamieniczki, okreslilismy na mapie nasze miasto oraz rzeke Warte. Wykonaliśmy plan naszego miasta pt: Jade tramwajem i Poznań… Czytaj więcej »

 • TRAMWAJ „SŁONECZEK”

  „Mkną po szynach w Poznaniu tramwaje”… Realizując w miesiącu marcu projekt edukacyjny na temat „TRAMWAJ”, grupa „SŁONECZKA” wykonała swój tramwaj z nieużytków-tekturowych pudeł. Najpierw wycinaliśmy okna i drzwi, a w piątek 24 marca malowaliśmy nasze wagony tramwajowe na lokalne kolory, czyli… Czytaj więcej »

 • PRZEJAŻDŻKA TRAMWAJEM

  Podczas realizacji naszego projektu „Mkną po szynach w Poznaniu tramwaje” wybraliśmy się w czwartek, 16.03.2017 na przejażdżkę tramwajową. Marzyliśmy o tym, aby przejechać się takim „zielonym tramwajem”. Podczas naszej wycieczki na pętlę Junikowo, spełniło się nasze marzenie. Jechaliśmy tramwajem :-).

 • ŚWIĘTO DZIEWCZYNEK

  8 marca upłynął w „SŁONECZKACH” pod znakiem zabaw inspirowanych Dniem Kobiet. W tym dniu najważniejsze były dziewczynki. Na początku chłopcy wręczyli swoim koleżankom prezenty-niespodzianki (dwustronne kolorowe pisaki i notesiki) oraz złożyli eleganckie życzenia. Następnie na dziewczynki czekał słodki poczęstunek. Były… Czytaj więcej »

 • SPEKTAKL TEATRALNY-„KOT W JEDNYM KAPELUSZU”

  W czwartek, 2 marca 2017 roku przedszkolaki z grupy „SŁONECZKA” i „GWIAZDKI” wybrały się do kinoteatru „APOLLO” na przedstawienie teatralne pt. „KOT W JEDNYM KAPELUSZU”. Przedszkolaki z wypiekami na twarzy patrzyły na ciekawe perypetie bohaterów- Kociej gromady. Bajka była o… Czytaj więcej »

 • GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM

  Dzięki czytaniu książek dzieciom ” wyposażamy ” ich umysły i serca- wpływamy na ich język i wiedzę, postrzeganie świata, rozwój zainteresowań, postawy i system wartości. Tworzymy piękne, bogate, harmonijne i ponadczasowe ” wnętrze „. W środę, 22 lutego uczniowie z… Czytaj więcej »