BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Uroczyste Pożegnanie Przedszkola przez Gwiazdki

  W dniu 22 czerwca w naszym Przedszkolu miała  miejsce Uroczystość Pożegnania Przedszkola , którego  głównymi bohaterami były dzieci z grupy : GWIAZDKI. Dla dzieci to ważny moment – skończył się dla nich pierwszy,  jakże ważny etap edukacji. Przedszkolaki pod kierunkiem… Czytaj więcej »

 • Dzień Dziecka w przedszkolu

  Jak co roku nasze przedszkole hucznie obchodziło Dzień Dziecka. Tuż po śniadaniu wszystkie dzieci zebrały się w ogródku przedszkolnym, a tam czekali już na nich animatorzy z grupy Mozaika z wielkimi atrakcjami. Były wspólne zabawy przy muzyce, konkursy, zagadki i… Czytaj więcej »

 • Szpital Pluszowego Misia

  Dnia 22 maja oraz 29 maja dzieci z poszczególnych grup  wzięły udział w akcji Szpital Pluszowego Misia. Nasze sale zostały  zapełnione  ,,chorymi” misiami i zamieniły  się w prawdziwy szpital. Pani Magda, która jest studentką medycyny postanowiła przybliżyć dzieciom pracę lekarza. … Czytaj więcej »

 • Międzyprzedszkolna Olimpiada Ekologiczna w Przedszkolu nr 13

  Dnia 18 maja dzieci z grupy V – Gwiazdki uczestniczyły w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Ekologicznej, która odbyła się w Przedszkolu nr 13. Olimpiada została przeprowadzona w formie gry ekologicznej. Zadania były podzielone na 4 kategorie: drzewa, zwierzęta, zjawiska atmosferyczne oraz ekologia.… Czytaj więcej »

 • Filharmonia Pomysłów

  19 maja Filharmonia Pomysłów ponowie odwiedziła nasze przedszkole i jak zawsze zachwyciła widownię. Gadająca mandolina i leśny skrzat zabrały dzieci do pracowni lutnika. „DŁUBCOKI” czyli bajdurki pozwoliły dzieciom poznać zawód lutnika. Instrumenty strunowe przekonały nas, że najważniejsza jest przyjaźń. Wspaniali… Czytaj więcej »

 • Festyn Rodzinny w Gimnazjum nr 54

   W sobotę 20 maja na terenie gimnazjum nr 54 odbył się Festyn Rodzinny. Od godziny 14:00 na małych i dużych czekało mnóstwo atrakcji! Szkolenia oraz interesujące pokazy ratownicze, gry planszowe, zabawy taneczne, sportowe i integracyjne – to tylko część atrakcji,… Czytaj więcej »

 • Dzień Astronoma

  Dnia 28 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Astronoma. Z tej okazji przedszkolaki obejrzały film o kosmosie i planetach a następnie odpowiadały na pytania m.in: Jak nazywa się planeta na której mieszkamy? Kolejnym zadaniem dla małych astronomów było rozwiązanie krzyżówki… Czytaj więcej »

 • V Międzyprzedszkolny Przegląd Formacji Tanecznych

  V Międzyprzedszkolny Przegląd Formacji Tanecznych   25 kwietnia 2017 r. Przedszkole nr 28 im. Małych Astronomów przy ul. Galileusza 7 w Poznaniu zorganizowało po raz piąty przegląd formacji tanecznych pod hasłem „PO PROSTU TAŃCZ!”. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem… Czytaj więcej »

 • Filharmonia Pomysłów

  Ciachuciachańce, czyli dykteryjki o wycinankach łowickich to kolejne przedstawienie Filharmonii Pomysłów, które przedszkolaki mogły zobaczyć. Aktorzy za pomocą teatru cieni, ubrani w barwne, regionalne stroje i posługujący się regionalną polszczyzną, opowiedzieli o legendarnym Łowiczu. Warstwę muzyczną uzupełniono ludowymi dźwiękami instrumentalnymi… Czytaj więcej »

 • Dzień Ziemi

  20 kwietnia dzieci z grupy Obłoczki zaprosiły kolegów i koleżanki z całego przedszkola na wspólne świętowanie „Dnia Ziemi”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki ubrane były na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy aby nasza planeta była zielona i czysta.… Czytaj więcej »