BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Dzień Mamy i Taty

  Już niedługo moi mili chcemy, byście z nami byli. Wolnej chwili więc szukajcie, do drzwi naszych zapukajcie. Bo już teraz zapraszamy na okazję, którą mamy. A to będzie wielkie święto Dzień Mamy i Dzień Taty. Czasu dzieciom nie żałujcie i… Czytaj więcej »

 • Tablitowe wieści – maj

  Drodzy Rodzice! W tym miesiącu hasłem przewodnim naszego projektu jest Powietrze (Latanie). Dzięki podejmowanym przez nas działaniom i przeprowadzanym doświadczeniom dowiemy się, że: latawce unoszone są przez wiatr, ptaki latają dzięki piórom, skrzydłom, lekkim kościom oraz silnym mięśniom, człowiek od… Czytaj więcej »

 • Projekt Powietrze (latanie)

  Cele ogólne projektu: Budowanie wiedzy o powietrzu (w szczególności o lataniu, zwierzętach, maszynach i przedmiotach latających). Wzbogacanie dziecięcego słownika o pojęcia związane z lataniem. Rozbudzanie zainteresowania zjawiskami fizycznymi, w szczególności lataniem i unoszeniem się w powietrzu. Rozwijanie umiejętności nazywania, grupowania… Czytaj więcej »

 • Piosenka na kwiecień

  Poszukiwania (słowa i muzyka: Barbara Kosowska) Pestka od jabłka do ziemi trafiła, Rosła, a potem się w jabłoń zmieniła. Na wiosnę zakwitła, lecz jest zatroskana, Bo szuka pszczół w sadzie od rana. Kwiaty na drzewie ciężkie od pyłu, Aż uginają… Czytaj więcej »

 • Tablitowe wieści – kwiecień

  Drodzy Rodzice!   Nasza grupa rozpoczyna właśnie nowy projekt edukacyjny Roślina (Od nasiona do nasiona). Przez cztery tygodnie będziemy uczyć się o roślinach i zwierzętach żyjących w ogrodzie. Dowiemy się, czym tak naprawdę są pestki w owocach i poznamy cykl… Czytaj więcej »

 • Projekt Roślina (od nasiona do nasiona)

    Cele ogólne projektu: Budowanie wiedzy o roślinach (w szczególności o cyklu rozwojowym rośliny). Wzbogacanie dziecięcego słownika o pojęcia związane z roślinami. Rozbudzanie zainteresowania naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie. Rozbudzanie zainteresowania pracą ogrodnika, botanika i przyrodnika. Rozwijanie umiejętności prowadzenia planowych… Czytaj więcej »