BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Projekt Powietrze (Latanie) – projektujemy latawce

  Dzieci przyglądały się przyniesionym przez nauczyciela latawcom. Określały ich kształt, kolor, wielkość, materiał, z których zostały zbudowane oraz liczbę sznurków, za które można pociągnąć. Szukały podobieństw i różnic pomiędzy poszczególnymi latawcami. Następnie zamieniając się w konstruktorów projektowały (rysowały kredkami, ołówkiem,… Czytaj więcej »

 • Zawody Naszych Rodziców

  Dnia 17 maja gościliśmy w naszej grupie tatę Nataniela – Pana Damiana, który jest Radcą Prawnym. Pan Damian opowiadał dzieciom o swojej pracy. Mogliśmy dowiedzieć się, co w ogóle oznacza bycie radcą prawnym, co to jest toga, kodeks cywilny, sąd….. Prelekcji słuchaliśmy… Czytaj więcej »

 • Projekt Powietrze (Latanie) – praca plastyczna dmuchawce

  Dmuchnął wietrzyk leciuteńko na dmuchawca główkę białą chciał uczesać motki waty ogołocił prawie całą Rozbawiony dziką psotą świszcze chucha z całej siły a te motki jak motyle hen nad ziemią pofrunęły Łapią dzieci w rączki małe te bielusieńki kuleczki a… Czytaj więcej »

 • Projekt Powietrze (Latanie)- siatka pytań

  Dzisiaj podczas zajęć dzieliliśmy się posiadaną przez nas wiedzą nt. latania. Następnie tworzyliśmy siatkę pytań – zapisywaliśmy pytania, czyli co nas interesuje, ciekawi i czego chcielibyśmy się dowiedzieć podczas całomiesięcznych zajęć.

 • Warsztaty „Kochajmy Pszczoły”

  Dzieci zostały wprowadzone do świata pszczół przez prowadzącą przebraną w strój królowej pszczół. W trakcie warsztatów dzieci miały okazję zapoznać się z eksponatami związanymi z pszczołami. Obejrzały pod lupą pszczelą rodzinę oraz inne okazy owadów zapylających. Następnie prowadząca przybliżyła dzieciom… Czytaj więcej »

 • Konkurs plastyczno-techniczny „UKŁAD SŁONECZNY”

  W ramach Projektu Kosmos (Układ słoneczny) odbył się w naszej grupie konkurs plastyczno-techniczny pt. „UKŁAD SŁONECZNY”. Wszystkie prace były bardzo interesujące i uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Serdecznie Gratulujemy 🙂

 • Projekt Roślina (od nasiona do nasiona) – sadzimy rośliny z pestki

  Podczas dzisiejszych zajęć dzieci dowiedziały się, że w owocach znajdują się nasiona. Następnie sadziły kilka wybranych pestek do doniczki, które po opisaniu ustawiły w Kąciku Przyrodniczym. Przez cały okres trwania projektu dzieci będą pielęgnować zasiane rośliny oraz prowadzić ich obserwacje.

 • Projekt Roślina (od nasiona do nasiona) – Pszczoły

  Podczas dzisiejszych zajęć wykonywaliśmy dla siebie symboliczne przebranie pszczół – na żółtych opaskach przyklejaliśmy czarne paski papieru, a następnie z czarnych drucików kreatywnych i czarnych pomponów tworzyliśmy czułki. Oto efekty naszej pracy.

 • Projekt Roślina (od nasiona do nasiona) – siatka pytań

  W kwietniu rozpoczęliśmy projekt Roślina (od nasiona do nasiona). Podczas zajęć w pierwszym tygodniu dzieliliśmy się posiadaną przez nas wiedzą nt. roślin. Następnie tworzyliśmy siatkę pytań- zapisywaliśmy pytania, czyli co nas interesuje, ciekawi i czego chcielibyśmy się dowiedzieć podczas trwania… Czytaj więcej »

 • Wielkanoc w grupie „Obłoczki”

  Dnia 28 marca br. zasiedliśmy wspólnie do uroczystego śniadanka wielkanocnego. Na samym początku złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Następnie zjedliśmy tradycyjne wielkanocne potrawy tj. jajko, szynka, biała kiełbasa, pyszne, puszyste babki itp. Był to też czas wspólnych rozmów. Po świątecznym śniadaniu… Czytaj więcej »