BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • „KAPELUSZ PANI WIOSNY”

  Na początku kwietnia dzieci i rodzice zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Kapelusz Pani Wiosny”. Zadaniem dla nich, było wykonanie w formie przestrzennej nakrycia dla Wiosny. Pojawiło się dziewięć pięknych kapeluszy, które ozdobiły holl przedszkola. Wszystkie były ciekawe, pomysłowe… Czytaj więcej »

 • „SŁONECZKA” W TORUNIU

  W czwartek- 26 kwietnia, już od samego rana towarzyszyło nam podekscytowanie. W tym dniu czekała nas daleka podróż; wycieczka do Torunia. Po porannych przygotowaniach w przedszkolu, wyruszyliśmy na parking przy ulicy Jawornickiej. Czekał tam na nas bus. Po zapoznaniu z… Czytaj więcej »

 • WIOSENNA HODOWLA „SŁONECZEK”

  Kwiecień to dobry miesiąc na wiosenne porządki w ogródku i zakładanie hodowli, np. warzyw na grządkach. Grupa „Słoneczka” również założyła wiosenną hodowlę w kąciku przyrody. W czwartek- 12 kwietnia, po krótkiej rozmowie na temat warunków, w jakich wzrastają rośliny: dostępu… Czytaj więcej »

 • ŚNIADANKO WIELKANOCNE

  „Pisanki, pisanki… jajka malowane, nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”. W środę, 28 marca grupa „SŁONECZKA” zasiadła wspólnie do uroczystego śniadanka wielkanocnego. Zanim jednak to się stało, nakryliśmy świąteczny stół. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu, który… Czytaj więcej »

 • ZAJĄCZEK Z ROLKI PO PAPIERZE

  „Wielkanocny Zajączek pod krzaczkiem małym przysiadł. Może cukrowe jajeczka zostawi dla nas dzisiaj” – recytują „SŁONECZKA”. Rolkę papieru można wykorzystać na różne sposoby. Tym razem zrobiliśmy Wielkanocnego Zajączka. Rolkę papieru oklejamy brązowym papierem kolorowym, wycinamy uszy zająca, oczy, nos, wąsy,… Czytaj więcej »

 • „WIELKANOCNE KURCZACZKI”

  Święta Wielkanocne tuż, tuż… W poniedziałek, 26 marca od wczesnych godzin rannych, grupa „SŁONECZKA” przygotowywała się do tych ważnych Świąt. Ozdabialiśmy i dekorowaliśmy naszą salę, urządzaliśmy wielkanocne kąciki, robiliśmy wiosenne porządki, a później z wielką radością wykonaliśmy pracę plastyczną na… Czytaj więcej »

 • PROJEKT „KOSMOS”

  W kolejnym tygodniu naszego projektu, nadal pogłębiamy naszą wiedzę o Kosmosie. Bawimy się przy muzyce Kosmosu, a nasze zabawy ruchowe to między innymi: „Kolorowa Planeta”, „Układ Słoneczny”, „Zdmuchnij Planetę”, „List z Kosmosu”, „Spotkanie Ufoludków”. Wysłuchaliśmy treści opowiadania J. Papuzińskiej pod… Czytaj więcej »

 • „KOSMONAUTA NA KSIĘŻYCU”

  W drugim tygodniu naszego projektu, dostrzegamy rolę człowieka w Kosmosie. Kształtujemy postawę badawczą, zainteresowanie światem nowoczesnych badań i technologii. Wzbogacamy słownik o pojęcia związane z Kosmosem. Rozwijamy umiejętność poszukiwania i wykorzystywania informacji. Wiemy, że w Kosmos lata się rakietami i… Czytaj więcej »

 • „KOSMOS- PODRÓŻ KOSMICZNA”

  W marcu realizujemy projekt „KOSMOS- PODRÓŻ KOSMICZNA”. W pierwszym tygodniu marca, gromadziliśmy materiały do naszego projektu ( książki, czasopisma naukowe, plakaty, obrazki i ilustracje ). Aranżowaliśmy przestrzeń w sali do naszego projektu. Tworzyliśmy „siatkę pytań” oraz „beczkę słów”. Mówiliśmy o tym,… Czytaj więcej »

 • „SŁONECZKA” W SZKOLE

  W środę 7 marca, odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 72 w Poznaniu. Na początku naszej wizyty, dzieci ze szkolnej świetlicy wystąpiły dla nas z krótką inscenizacją wiersza Jana Brzechwy pod tytułem „Żuk”. Po krótkim występie udaliśmy się do szkolnej biblioteki, w… Czytaj więcej »