BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Cała Polska Czyta Dzieciom – mama Szymona

  12 marca przyszła do nas w odwiedziny mama Szymka,  która czytała nam o przygodach dzielnych detektywów – Lassego i Mai, w ramach Akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Wszyscy słuchali z zapartym tchem nie mogąc się doczekać dalszego ciągu opowieści. Dziękujemy… Czytaj więcej »

 • Projekt „Kosmos” – Rakieta

  Z racji tego, że ciągle krążymy po orbicie postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zbudować własną rakietę kosmiczna. To było wyzwanie, które z radością podjęliśmy, a oto efekty naszej pracy. Na koniec kto chciał mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie… Czytaj więcej »

 • Projekt „Kosmos”

  W miesiącu marcu wyruszyliśmy w podróż kosmiczną. Każdy z nas otrzymał specjalny identyfikator, który upoważniał do wejścia do rakiety. Dzięki specjalnym telefonom mogliśmy się ze sobą komunikować. Wykonaliśmy także lunety by móc lepiej obserwować niebo i gwiazdy.

 • Cała Polska Czyta Dzieciom

  Dzisiaj odwiedziła nas młodzież z gimnazjum 54. W ramach akcji „Cala Polska czyta dzieciom” czytali książki przez siebie przyniesione. Wszyscy słuchali z zaciekawieniem i ciągle im było mało. To było niezapomniane spotkanie. DZIĘKUJEMY.

 • Poszukiwania zajączka

  Po śniadanku Wielkanocnym wybraliśmy się do ogródka przedszkolnego gdzie czekała na nas Pani Wiosna w towarzystwie Zająca Krzysia . Przygotowali dla nas wiele różnych atrakcji . Były wyścigi z jakiem, tor z przeszkodami  a nawet rzucaliśmy strusim jajem. Po wspólnej… Czytaj więcej »

 • Śniadanie Wielkanocne

  28.03 to był szczególny dzień dla naszych Przedszkolaków. Tego dnia odbyło się w naszej grupie świąteczne śniadanko wielkanocne. Wszyscy razem usiedliśmy do pięknie przystrojonego stołu w odświętnych strojach. Na stole było wiele pysznych rzeczy szynka, biała kiełbasa nie zabrakło oczywiście… Czytaj więcej »

 • Warsztaty wielkanocne z rodzicami

  03 odbyły się w naszej grupie Warsztaty Wielkanocne, które poprowadziła mama Jasia. Dzieci podczas tego spotkania wykonywały metodą decoupage drewniane jajeczka. Pracy było bardzo dużo dzieci musiały wykazać się dużą cierpliwością i wytrwaniem, ale było warto. Gotowe jajeczka wyglądały wspaniale… Czytaj więcej »

 • Projekt „Laboratorium – prąd” – wiatraczki

  Podczas rozmów o sposobach pozyskiwania energii poruszyliśmy temat elektrowni wiatrowych. Postanowiliśmy wykonać własne małe odpowiedniki tak dobrze znane dzieciom – wiatraczki z papieru.

 • Projekt „Laboratorium – prąd” – makieta miasta

  Makieta miasta 14-15.02.2018 W związku z projektem „laboratorium-prąd” zajęliśmy się budowaniem miasta i podłączaniem zasilania do bloków i budynków przez nas własnoręcznie wykonanych. Pracowaliśmy wytrwale z pomocą koleżanek i kolegów z grupy „Słoneczka”, którzy byli u nas w odwiedzinach podczas… Czytaj więcej »

 • Madagaskar – wspólna zabawa

  2 marca z całą grupą wybraliśmy się do pobliskiej sali zabawa „Madagaskar”. Dzieci bawiły się świetnie, każdy znalazł sobie coś dla siebie. Można był bawić się na zjeżdżalni skakać na trampolinie a także pływać w basenie z kulkami. Było wiele… Czytaj więcej »