BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Marzanna, Marzanna- to zimowa panna- podsumowanie konkursu

  Dnia 18 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie V edycji Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego ,,Marzanna, Marzanna – to zimowa panna”. W konkursie wzięły udział dzieci 5- 6 letnie wraz z Paniami Nauczycielkami z : Przedszkola ,, Fabryka Fantazji”- grupa Sowy… Czytaj więcej »

 • Góra Grosza- podsumowanie akcji

  Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance !!! To motto ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA, w której po raz siódmy uczestniczyło nasze przedszkole. Akcja jest organizowana przez Towarzystwo ,, Nasz Dom“ i polega na zbiórce monet o nominałach od… Czytaj więcej »

 • Filharmonia Pomysłów

  Podczas dzisiejszej wizyty w muzycznej kamienicy dzieci spotkały Och ! Mistrza!, który zgubił swoje natchnienie. Na szczęście na pomoc przyszła agencja detektywistyczna „Niuchacz” i razem z przedszkolakami znalazła och! mistrzowe! natchnienie, którym okazała się Flecia – gąsienica. Podczas dzisiejszego koncertu… Czytaj więcej »

 • Powitanie Wiosny

  Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy, Przyszła do nas Wiosna z dalekiej podróży. Witają ją : bocian, skowronek i szpaki, Witają ją także wszystkie Przedszkolaki. We wtorek- 20 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Pożegnaniu zimy i… Czytaj więcej »

 • Uczniowie z SP nr 72 czytają bajki przedszkolakom

  Dnia 9 marca br. w naszym przedszkolu gościliśmy młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 72 w Poznaniu. Uczniowie czytali przedszkolakom bajki. Spotkanie z książką wzbudziło wśród dzieci wiele emocji i duże zainteresowanie. Działanie to zostało zorganizowane na terenie naszego przedszkola w ramach… Czytaj więcej »

 • Zima w wierszu i piosence – zimowe spotkanie

  Dnia 27.02.2018r. dzieci ze wszystkich grup wzięły udział w zimowym spotkaniu  pt.,, Zima w wierszu i piosence”. Spotkanie odbyło się w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.  Nasze spotkanie zostało zorganizowane przez         Panią Katarzynę Kmiecik- nauczycielkę grupy I oraz Panią… Czytaj więcej »

 • Filharmonia Pomysłów

  Podczas dzisiejszego koncertu Filharmonii Pomysłów dzieci razem z Monią Kakofonią ruszyły na poszukiwania najstarszego instrumentu świata, który każdy z nas nosi przy sobie –oczywiście mowa o głosie. Jak zwykle podczas koncertów i tym razem nie zabrakło wspaniałych zabaw i muzycznych… Czytaj więcej »

 • Wspólne Kolędowanie

  Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskich domach. Zwyczaj kolędowania związany jest ze Świętami Bożego Narodzenia, a te z kolei są obchodami wydarzeń dotyczących przyjścia Syna Bożego – Jezusa Chrystusa. Śpiewanie kolęd w rodzinnej atmosferze było wynikiem potrzeby… Czytaj więcej »

 • Filharmonia pomysłów

  Dzisiaj po raz kolejny odwiedzili nas artyści Filharmonii Pomysłów. Tym razem był to kucharz muzycznych smaków –Niechmiech Śmiech. Muzyczny kucharz wraz z naszymi przedszkolakami próbował oduczyć nieśmiałości Kordzika– wstydliwego mini akordeonu, który miał odbyć występ przed publicznością. To właśnie dla niego… Czytaj więcej »

 • Andrzejkowe wróżby i zabawy

  Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. Natomiast w dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W… Czytaj więcej »