BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Jesienne prace plastyczne

  Jesień to obfity i kreatywny okres i bardzo się nim cieszymy 🙂

 • Wycieczka do ZOO

  Idziemy do zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo, zoo, zoo Idziemy do zoo Zoo, zoo, zoo W pierwszej klatce małpy skaczą: hop, hop, hop W pierwszej klatce małpy skaczą: hop, hop, hop Za ogony siebie łapią I na linach się… Czytaj więcej »

 • Wycieczka do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

  Dzieci miały okazję obejrzeć strój ratownika i wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy; w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc czyli jak rozmawiać przez… Czytaj więcej »

 • Dzień Dziecka:)

  Wita Was słoneczny ranek, tyle dzisiaj niespodzianek, tyle przygód czeka nas. Pierwszy czerwca ! Wstawać czas ! Dzisiaj święto wszystkich dzieci – to szczególny dla nas dzień. Jasne złote słonko świeci, spoza chmur uśmiecha się.  

 • Dzień Mamy i Taty

  Drogi tatku życzę Tobie pomyślności tak Ci powiem, aby mama bez wątpienia miała w Tobie supermena. Mamo, aby każdy nowy dzień w siłę obdarował Cię. Aby Twoje złote serce wybaczyło mi jak najwięcej. Aby buzia Twoja mamo, uśmiechała się co… Czytaj więcej »

 • Cała Polska Czyta Dzieciom – a nam czyta Marta ;)

  Dzisiaj odwiedziła nas w przedszkolu siostra Oli, Marta. Nie przyszła sama, przyniosła ze sobą słodziaki i słodziakową książeczkę 🙂 Dzieci były zachwycone i zasłuchane 🙂  

 • Latać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej… ;)

  Dzisiaj dokonaliśmy próby latania, pomogły nam w tym skrzydła własnej konstrukcji 🙂 Lot nie był za długi, ale za to jaki emocjonujący:)

 • Poznajemy świat pszczół i warsztat pracy pszczelarza :)

  Scenariusz warsztatów dostosowany był do wieku uczestników, uwzględniał zagadnienia z podstawy programowej dla odpowiednich etapów nauczania. Warsztaty obejmowały szeroką paletę doznań, które można podzielić na pięć rodzajów aktywności:W 1. części „Przybliżenie wiedzy o pszczołach oraz pracy pszczelarza”: krótka prelekcja, ciekawy… Czytaj więcej »

 • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego -warsztaty pt.” Z konewką i grabkami – zostań Małym Ogrodnikiem”

  Podczas wędrówki po Ogrodzie dzieci obserwowały pracę ogrodników i jej rezultaty. W pierwszej części zajęć musiały zakasać rękawy i zabrać się do brudnej roboty 😉 Posadzone przez siebie rośliny dzieci zabrały do domu.

 • Spotkanie z kogucikiem Koko i prezenty od Zajączka :)

  Dzisiaj do przedszkola przyjechała niespodzianka z Filharmonią Pomysłów. Mieliśmy okazję pomóc kucharzowi i kogutowi Koko w przyrządzeniu jajecznicy z 300 jaj, co okazało się nie lada wyzwaniem. Jak zawsze było bardzo wesoło!… A w sali czekały na nas zajączkowe upominki… Czytaj więcej »