BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • „KAPELUSZ PANI WIOSNY”

  W maju został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców na temat: „KAPELUSZ PANI WIOSNY”. Na konkurs wpłynęło sześć kapeluszy. Wszystkie były wyjątkowe-  kolorowe, oryginalne, pomysłowe i estetycznie wykonane. Kapelusze zostały wyeksponowane w holu przedszkola, a w czerwcu został rozstrzygnięty konkurs. Uczestnicy… Czytaj więcej »

 • WYSTĘP „OBŁOCZKÓW” DLA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

  W piątek, 14 czerwca  grupa „OBŁOCZKI” zaprosiła wszystkie dzieci oraz wszystkie panie na przedstawienie, które przygotowała  z okazji pożegnania przedszkola. W pierwszej części przedstawienia zobaczyliśmy legendę o zegarze na ratuszowej wieży, w drugiej części „OBŁOCZKI” zaprezentowały z humorem i dowcipem… Czytaj więcej »

 • NASZE POPOŁUDNIOWE ZABAWY

  Popołudnie to czas oczekiwania na rodziców i czas wypełniony swobodną zabawą. Dzieci podejmują aktywność zabawową zgodnie z własnymi zainteresowaniami, potrzebami, pomysłami. Chłopcy wybierają zazwyczaj zabawy manipulacyjne i konstrukcyjne, natomiast dziewczynki wolą zabawy tematyczne oraz zajęcia manualne. Tak oto wyglądało jedno z… Czytaj więcej »

 • WYSTĘP DLA „UFOLUDKÓW”

  Dzień po naszym występie dla rodziców, w piątek 7 czerwca zaprosiliśmy do nas dzieci z grupy „UFOLUDKI”. Zaprezentowaliśmy dla nich program artystyczny przygotowany dla mamy i taty z okazji ich święta. Po naszym występie, grupa chłopców z grupy starszaków zatańczyła… Czytaj więcej »

 • ŚWIĘTO MAMY I TATY

  W czwartek, 6 czerwca zaprosiliśmy do nas ukochanych rodziców. Tego dnia obchodziliśmy w przedszkolu ŚWIĘTO MAMY I TATY. Czekaliśmy na ten dzień i przygotowywaliśmy się do niego długo, aby sprawić im miłą niespodziankę. Zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki i taniec. Po występie… Czytaj więcej »

 • DZIEŃ DZIECKA

  W poniedziałek, 3 czerwca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka. Dzieci z całego przedszkola zgromadziły się w ogródku przedszkolnym, gdzie Pani Joanna oraz Pan Kajetan- animatorzy przygotowali dla nas wesołe zabawy i konkurencje sportowe. Były skoki w workach, przejście po linie,… Czytaj więcej »

 • ”SŁONECZKA” W CICHEJ GÓRZE

  Wtorek, 28 maja 2019 roku- na ten dzień czekaliśmy od dawna. W tym dniu czekała nas wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Cichej Górze. Choć od rana za oknem padał deszcz, to my i tak w dobrym nastroju przyszliśmy do przedszkola.… Czytaj więcej »

 • „KRÓWKA”- PRACA PLASTYCZNA

  W miesiącu maju realizujemy projekt: „GOSPODARSTWO- WIEJSKA ZAGRODA”. W ramach projektu zdobywamy wiedzę o zwierzętach żyjących na wsi. Podczas poniedziałkowych zajęć, 20 maja 2019r wykonaliśmy pracę plastyczną pod tytułem: „KRÓWKA”. Malowaliśmy farbami łaty, pysk, nogi i wymiona, a następnie przyklejaliśmy… Czytaj więcej »

 • WIELKANOCNE ŚNIADANIE

  16 kwietnia 2019r. – w Wielki Wtorek, tradycyjnie w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste „Śniadanie Wielkanocne”. Tego dnia dzieci w odświętnych strojach zasiadły do stołu. Panie kucharki przygotowały tradycyjne potrawy wielkanocne: jajko, szynkę, białą kiełbasę, chleb, herbatę oraz babkę i… Czytaj więcej »

 • WIOSENNE HODOWLE „SŁONECZEK”

  W piękny, słoneczny dzień kwietniowy zainaugurowaliśmy nasz sezon małych ogrodników. Niedawno wysadziliśmy cebulę, a pozyskany z niej szczypiorek wykorzystujemy do porannego śniadania. W środę, 3 kwietnia 2019 roku założyliśmy wiosenną hodowlę fasoli oraz rzeżuchy. Poznajemy proces sadzenia roślin i dbania… Czytaj więcej »