BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Festyn Rodzinny

  Dnia 15 czerwca odbył się w naszym przedszkolu festyn rodzinny. Tego dnia na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Była loteria fantowa, malowanie twarzy, fotobudka, warsztaty, gry i zabawy, balonowe atrakcje, konkurencje sportowe. Po ciężkich zadaniach można było odpocząć w kawiarence przy… Czytaj więcej »

 • Pożegnanie Przedszkola przez grupę „Obłoczki”

  Dnia 14 czerwca grupa „Obłoczki” wraz z Paniami zaprosiła wszystkie dzieci i pracowników przedszkola na przedstawienie z okazji Pożegnania przedszkola. W pierwszej części dzieci zaprezentowały legendę o zegarze na ratuszowej wieży. Na scenie wystąpili pani Maciejowa, burmistrz miasta, mistrz Bartek,… Czytaj więcej »

 • Zajęcia pokazowe z języka angielskiego

  Dnia 11 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z języka angielskiego. Zajęcia poprowadził Pan Rafał, który uczy języka angielskiego w przedszkolu. Rodzice mogli zobaczyć jak radzą sobie ich dzieci śpiewając lub mówiąc wierszyki po angielsku. Podczas zajęć nie… Czytaj więcej »

 • Filharmonia Pomysłów

  Dnia 30 maja odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert Filharmonii Pomysłów. Tym razem przedszkolaki przeniosły się na ulicę Sonika Saksofonika w Miasteczku Symfonia. Tam poznały profesora Saksofonika mającego różne kłopoty miłosne. Na szczęście przy akompaniamencie saksofonów wszystko dobrze… Czytaj więcej »

 • VII Międzyprzedszkolny Przegląd Formacji Tanecznych

  21 maja 2019 r. Przedszkole nr 28 im. Małych Astronomów przy ul. Galileusza 7 w Poznaniu zorganizowało po raz siódmy przegląd formacji tanecznych pod hasłem „PO PROSTU TAŃCZ!”. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem – „Morskie Opowieści”. Wzięły w nim… Czytaj więcej »

 • Dzień Ziemi

  Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs o tematyce ekologicznej. Każda z grup musiała wykonać wspólny plakat pt.: „Dbamy o ład i porządek wokół siebie”. Wystawę prac mogliśmy podziwiać w holu przedszkola. Wszystkie pracy były interesujące… Czytaj więcej »

 • Filharmonia Pomysłów

  Dzieci miały okazję zobaczyć i posłuchać instrumentu muzycznego jakim jest wiolonczela. A dokładniej- Manueli Wiolonczeli z pięknym ślimakiem na głowie. Jak przystało na damę, Manuela dała popis dobrych manier. Odbył się także pojedynek na struny. To było ciekawe przedstawienie.

 • Dzień Astronoma

  Dzisiaj w przedszkolu odbyło się świętowanie Dnia Astronoma. Ufoludki jako gospodarze tego wydarzenia przywitały w swojej sali wszystkie grupy przedszkolne i zaprosiły na specjalnie na tą okazję przygotowane przedstawienie pt.: „Dzieci Pana Astronoma”. Spektakl ten uświetniony był wieloma piosenkami i… Czytaj więcej »

 • Spotkanie z Iluzjonistą

  Dzisiaj gościliśmy w naszym przedszkolu iluzjonistę, który swoimi czarami przeniósł dzieci w świat magii, dobrej zabawy i wspaniałego humoru. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby przynajmniej nauczyć się jednej sztuczki. Każdy pokaz nagradzany był gromkimi brawami. Podczas… Czytaj więcej »

 • Filharmonia Pomysłów

  W dniu dzisiejszym aktorzy przenieśli nas w świat muzyki elektrycznej, towarzyszył im w tym muzyczny wynalazek – „Maszyna Muzolina”. Ustrojstwo to wynalazła Muzotronika. Poszukiwała ona nowoczesnych dźwięków takich jak: sisiduro oraz cemoliony. W odnalezieniu tych dźwięków pomagał jej dozorca wykonując… Czytaj więcej »