BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Koncert Filharmonii Pomysłów

  Dnia 18 lutego uczestniczyliśmy w Koncercie Filharmonii Pomysłów. Tym razem dzieci zostały zaproszone do Krainy Cicho –Sza. Dzieci poznały Wróżkę  Ciszę, która  miała ogromna uszy ponieważ mówiła i śpiewała bardzo głośno, a wręcz czasami  krzyczała . Lecz pewnego dnia miała… Czytaj więcej »

 • Balik Karnawałowy

  Dnia 11 lutego w naszym przedszkolu odbył się Balik Karnawałowy. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Również wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał… Czytaj więcej »

 • WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

  Dnia 22 stycznia br. dzieci z najmłodszej grupy „Obłoczki” zaprosiły razem ze swoimi paniami starszych kolegów i koleżanki na wspólne kolędowanie. Najpierw wszyscy przybyli goście obejrzeli przedstawienie w wykonaniu maluszków. Następnie wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Nie zabrakło też solowych występów. Wszystkim… Czytaj więcej »

 • AKCJA EDUKACYJNA – „RECYKLING”

  Dnia 12.12.2019 r odbyła się na terenie naszego przedszkola akcja edukacyjna – „Recykling”. Miała ona na celu pokazanie dzieciom na czym polega recykling i dlaczego jest on tak ważny. Zajęcia odbywały się na zewnątrz i wewnątrz śmieciarki „Miecia”. Dzieci poprzez… Czytaj więcej »

 • Koncert Filharmonii Pomysłów

  Dnia 10 grudnia uczestniczyliśmy w Koncercie Filharmonii Pomysłów. Tym razem dzieci zostały zaproszone do Krainy Dziwnodźwięków. Muzyczny stworek czyli Muzolinka szukała najdziwniejszych dźwięków i poznała razem  z dziećmi  nowe instrumenty, a mianowicie bango, flet i gitarę. Mogliśmy wsłuchać się w… Czytaj więcej »

 • Podsumowanie Konkursu Rodzinnego- „Z uśmiechem Ci do twarzy”

  Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie Rodzinnego Konkursu Literacko- plastycznego „Z uśmiechem Ci do twarzy” zorganizowanego z okazji Dnia Uśmiechu. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wymyślonego wspólnie z rodzicami/ rodzeństwem utworu o dowolnej tematyce wywołującej uśmiech na twarzy i… Czytaj więcej »

 • Andrzejkowe spotkanie z Czarodziejem

  Dnia 29 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tajemniczym i pełnym magii andrzejkowym spotkaniu z czarodziejem. Podczas magicznego show magik Brozi wyczarowywał m.in. gołębie, monety, chusteczki, a także uczył nas magicznych sztuczek. Był to dzień pełen wrażeń.… Czytaj więcej »

 • Święto Pluszowego Misia

  25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem- misiem. Duże, małe, kolorowe, puchate… Czytaj więcej »

 • Święto Drzewa w przedszkolu

  Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je. My przedszkolaki drzewa kochamy i zginąć im nie damy!!! Nasze przedszkole od wielu już lat uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Ekologicznej Klubu Gaja – Święto Drzewa. W tym roku… Czytaj więcej »

 • Koncert Filharmonii Pomysłów

  Dnia 19 listopada mogliśmy uczestniczyć w Koncercie Filharmonii Pomysłów. Tym razem dzieci zostały zaproszone do Zakątka Dźwiękowierszy. Kto z nas nie zna wierszy Juliana Tuwima czy Jana Brzechwy? Poszukując recepty na dobry nastrój Muzolinka przekonuje się , że wiersze poprawiają… Czytaj więcej »