Nasze przedszkole od wielu lat uczestniczy w różnych programach, akcjach, działaniach zaproponowanych przez KLUB GAJA.

KLUB GAJA jest jedną z najstarszych polskich organizacji społecznych –
działa już 25 lat i zajmuje się ochroną środowiska naturalnego i prawami zwierząt.

1)     ŚWIĘTO DRZEWA

Przez 10 lat trwania akcji wspólnie z innymi uczestnikami z całej Polski przyczyniliśmy się do posadzenia ponad 570 tysięcy drzew, zebraliśmy ponad 2742 ton makulatury, a w programie uczestniczyło ponad 500 tysięcy osób.

2)     ZBIERAJ MAKULATURĘ – RATUJ KONIE

To kolejna akcja, w której uczestniczy nasze przedszkole. Akcja ta polega na zbieraniu makulatury, a pieniądze uzyskane z jej sprzedaży są przeznaczone na pomoc cierpiącym koniom, ich adopcję oraz leczenie. Klub Gaja wykupuje zwierzęta, znajduje dla nich nowe miejsca, wspiera ich utrzymanie, leczenie, terapię, opłaca leki i opiekę weterynaryjną oraz monitoruje sytuację wszystkich zwierząt oddanych do adopcji. Konie trafiają m. in. do fundacji i stowarzyszeń, które dzięki nim mogą prowadzić hipoterapię chorych dzieci i dorosłych. Zwierzęta pracują także w niewielkich gospodarstwach lub w agroturystyce, jako wierzchowce do lekkich jazd rekreacyjnych.

Klub Gaja ocalił 54 konie skazane na rzeź. Są zadbane i potrzebne!!!

3)     ZAADOPTUJ RZEKĘ

Jest to akcja, która polega na tym, że opiekujemy się – ,, adoptujemy rzekę”. My adoptowaliśmy rzekę WARTĘ. Adopcja rzeki polega na większym zainteresowaniu wybraną rzeką poprzez jej obserwację, wycieczki, poszukiwanie historii z nią związanych, poznanie fauny i flory danej doliny rzecznej.    Realizacja akcji rozpoczęła się w 2005 roku i dzięki zaangażowaniu blisko 123 tysięcy osób zaadoptowano 650 rzek i akwenów w ponad 1128 miejscach.

CO ROBI KLUB GAJA?

• CHRONI PRZYRODĘ
  • RATUJE ZWIERZĘTA
  • EDUKUJE
  • INSPIRUJE EKOLOGICZNIE

Zapraszamy Dzieci i Rodziców z naszego przedszkola do włączenia się
w akcje KLUBU GAJA.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej KLUBU GAJA:  www.klubgaja.pl

Katarzyna Kmiecik – koordynator Klubu Gaja w naszym przedszkolu.