Nasze przedszkole po raz trzeci bierze udział w ogólnopolskim programie ekologicznym ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury „. Program organizowanym jest przez firmę Tymbark oraz markę Kubuś przy współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Celem programu jest wprowadzenie dzieci w tematykę przyrodniczą i ekologiczną, ukazanie im piękna przyrody oraz nauczenie ich jak ją szanować i chronić. W tym celu będą realizowane w poszczególnych grupach ciekawe przedsięwzięcia np. zakładanie mini ogródka warzywnego, obchody Dnia Wody, Zielonego Dnia – Dzień Ziemi, segregacja śmieci, konkursy plastyczne, prowadzenie kącika przyrody w sali, realizacja ciekawych scenariuszy o tematyce ekologicznej. Dzięki programowi dzieci otrzymują ciekawe materiały edukacyjne o tematyce związanej z przyrodą i ekologią . Dzięki temu dziecko uczy się szacunku do otaczającego świata.  Aby utrwalać dobre, ekologiczne nawyki również w domu dla Rodziców zostały przygotowane materiały, dzięki którym wspólnie spędzony czas z dziećmi będzie zarówno dobrą zabawą, jak i nauką.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej : www. przyjacielenatury.pl

Poprzez realizację różnych działań nasze przedszkole zdobędzie tytuł
„Kubusiowych Przyjaciół Natury” co zostanie potwierdzone odpowiednim Certyfikatem.

Katarzyna Kmiecik – koordynator programu w naszym przedszkolu