Dodano: 11 maja 2018 r.
Drodzy Rodzice!
Nasza grupa rozpoczyna kolejny projekt edukacyjny pt. Powietrze (Wiatr). Przez najbliższe cztery
tygodnie będziemy badaczami powietrza, dzięki czemu dowiemy się o nim wielu niezwykle interesujących faktów oraz poruszymy bardzo istotne kwestie. Dzieci dowiedzą się m.in., że:
• Wiatr to ruch powietrza.
• Wiatr porusza różnymi przedmiotami.
• Wiatr wieje z różną siłą. Może być delikatnym powiewem, silnym wichrem lub niszczącym huraganem.
• Wiatr może wiać z różnych stron.
• Wiatr może być ciepły lub zimny.
• Wiatr tworzy pogodę.
• Wiatr może być pożyteczny. Człowiek wykorzystuje go do produkowania prądu.
Poza tym będziemy ciągle bawić się wiatrem. Wybierzemy się na wycieczkę, aby szukać wiatru w polu i
będziemy gościć specjalistów od wiatru i powietrza, którzy przybliżą nam charakter swojej pracy. Dowiemy się, jak należy dbać o bezpieczeństwo.
Zachęcamy Was do rozwijania u dzieci zainteresowania wiatrem. Jeśli macie jakieś pytania albo
pomysły związane z tematem, podzielcie się tym z nami. W trakcie zajęć wielce pomocny będzie wentylator oraz wszelkiego rodzaju wiatraki. W związku z tym bardzo prosimy, udostępnijcie je nam na czas trwania projektu.
                                                                                                                           Z POZDROWIENIAMI
                                                                                                                                  Anna Olszak