BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Filharmonia Pomysłów

  Podczas dzisiejszego koncertu Filharmonii Pomysłów dzieci razem z Monią Kakofonią ruszyły na poszukiwania najstarszego instrumentu świata, który każdy z nas nosi przy sobie –oczywiście mowa o głosie. Jak zwykle podczas koncertów i tym razem nie zabrakło wspaniałych zabaw i muzycznych… Czytaj więcej »

 • Wspólne Kolędowanie

  Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskich domach. Zwyczaj kolędowania związany jest ze Świętami Bożego Narodzenia, a te z kolei są obchodami wydarzeń dotyczących przyjścia Syna Bożego – Jezusa Chrystusa. Śpiewanie kolęd w rodzinnej atmosferze było wynikiem potrzeby… Czytaj więcej »

 • Filharmonia pomysłów

  Dzisiaj po raz kolejny odwiedzili nas artyści Filharmonii Pomysłów. Tym razem był to kucharz muzycznych smaków –Niechmiech Śmiech. Muzyczny kucharz wraz z naszymi przedszkolakami próbował oduczyć nieśmiałości Kordzika– wstydliwego mini akordeonu, który miał odbyć występ przed publicznością. To właśnie dla niego… Czytaj więcej »

 • Andrzejkowe wróżby i zabawy

  Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. Natomiast w dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach. W… Czytaj więcej »

 • Filharmonia Pomysłów

  Dnia 30 listopada po raz kolejny w tym roku szkolnym odbył się koncert Filharmonii Pomysłów. Obejrzeliśmy przedstawienie pt.„Brzdękobrzdęccy”. Jak zwykle i tym razem podczas koncertu dzieci poznały ciekawe instrumenty muzyczne. Były to 3 rodzaje gitar: klasyczna, elektryczna i basowa. Usłyszeliśmy ich… Czytaj więcej »

 • Filharmonia Pomysłów

  W czwartek 9 listopada odbył się w naszym przedszkolu kolejny już koncert Filharmonii Pomysłów. Tym razem obejrzeliśmy przedstawienie pt.: „Sztaba Bum-Bum”. Poznaliśmy m.in. nietypowy instrument jakim jest balafon, o którym opowiedział nam przyjaciel dzieci – Pan Kot. Wesoło i gwarno było również… Czytaj więcej »

 • Filharmonia Pomysłów

  Dnia 19 października nasze przedszkole odwiedziła Filharmonia Pomysłów z przedstawieniem muzycznym pt.: „ Trąbisław Trututański”. Pan Trąbisław to mieszkaniec Muzycznej kamienicy, a zarazem dziennikarz lubiący rozgłos. Wraz z aktorami i muzykami uczestniczyliśmy w prowadzonym przez niego Teleturnieju muzycznym pt.: „… Czytaj więcej »

 • Nasze Przedszkole zostało Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu – Czarodziejskie Drzewo

  Dnia   10.10.2017  odbyła się Ogólnopolska Inauguracja Święta Drzewa na Polu Mokotowskim w Warszawie.  Sadzenie jabłoni i magnolii z najbardziej aktywnymi uczestnikami programu, Partnerami i Przyjaciółmi ( w tym z przedstawicielami naszego przedszkola) oraz prowadzenie ceremonii wręczania nagród uświetnili aktorzy… Czytaj więcej »

 • Podsumowanie Konkursu – Moje wakacyjne wspomnienia

  Dnia 13.10.2017 w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie Konkursu Plastycznego ,, Moje wakacyjne wspomnienia”. Punktualnie o godz. 9.00 pani Kasia – nauczycielka grupy I, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu powitała bardzo serdecznie wszystkie dzieci, które przybyły wraz ze swoimi… Czytaj więcej »