Dodano: 4 grudnia 2017 r.

Wszyscy wiemy, że Andrzejki są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W odległych czasach wierzono, że dzień 30 listopada, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości. Natomiast w dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.

W naszym przedszkolu andrzejkowe wróżby i zabawy odbyły się 1 grudnia. Impreza została przygotowana i przeprowadzona przy współpracy uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 72 w Poznaniu. Atmosfera w przedszkolu od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Przedszkolaki mogły poznać swoją przyszłość, imię ukochanej/ukochanego i dowiedzieć się, jaki będą mieć zawód w przyszłości oraz co może zdarzyć się w ich życiu w niedalekiej przyszłości. Najważniejsze jednak było lanie wosku.

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie….