Dodano: 11 kwietnia 2018 r.

Każda drobna moneta

może pomóc Twojemu koledze lub koleżance !!!

To motto ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA, w której po raz siódmy uczestniczyło nasze przedszkole. Akcja jest organizowana przez Towarzystwo ,, Nasz Dom“ i polega na zbiórce monet o nominałach od 1grosza do 5 złotych.
Celem tej akcji jest zebranie funduszy m. in. na pomoc dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Wiemy, że rodzina jest ważna dla każdego, jest ostoją i fundamentem na lata. Dlatego poprzez zbiórkę grosików pomagamy  dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone.

W czasie trwania akcji został wywieszony w Kąciku dla rodziców plakat informujący o zbiórce oraz każda z grup postawiła skarbonki w widocznym miejscu w szatni lub w swojej sali. Po zakończeniu akcji dokonaliśmy podliczenia wszystkich zebranych monet.
12 kwietnia  odbyło się podsumowanie akcji  Góra Grosza . Pani Katarzyna Kmiecik- nauczycielka z grupy Gwiazdki, która była odpowiedzialna za akcję odczytała protokół zbiórki oraz serdecznie podziękowała wszystkim dzieciom, Rodzicom oraz pracownikom za duże zaangażowanie w zbiórkę grosików.

Miło nam poinformować, że wspólnie zebraliśmy 247 złotych i 83 grosze!!!

Każda grupa otrzymała podziękowanie w formie dyplomu. Cieszy nas fakt, że nasze przedszkolaki oraz Rodzice potrafią dzielić się z innymi i nie pozostają obojętni na los dzieci.

Serdeczne dziękujemy wszystkim za udział w akcji Góra Grosza!!!
Zapraszamy już dziś do włączenia się w akcję za rok.