Dodano: 27 marca 2018 r.

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,

Przyszła do nas Wiosna z dalekiej podróży.

Witają ją : bocian, skowronek i szpaki,

Witają ją także wszystkie Przedszkolaki.

We wtorek- 20 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Pożegnaniu zimy i Powitaniu Wiosny . Przygotowania do nadejścia tej nowej pory roku  przedszkolaki rozpoczęły już wcześniej, a mianowicie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów, a podczas zajęć poznały wiersze i piosenki o wiosennej tematyce. W dniu kiedy miała nadejść wiosna wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali Gwiazdek, gdzie najmłodsze dzieci z pomocą starszaków, zaprezentowały przedstawienie pt.,, Witaj Wiosenko”. Wśród strojów przedszkolaków dominował kolor zielony, ale nie zabrakło również strojów przedstawiających wiosenne kwiatki, deszczyk, bociana, żabkę czy motylki. Po tak miłym, wiosennym powitaniu mamy nadzieję, że Pani Wiosna w zielonych barwach zagości również na drzewach, krzewach i łąkach.