Dodano: 20 stycznia 2024 r.

Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych zwyczajów w polskich domach. Zwyczaj kolędowania związany jest ze Świętami Bożego Narodzenia. Śpiewanie kolęd, pastorałek w rodzinnej atmosferze było wynikiem potrzeby bycia razem. Kolędowanie bowiem zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości, łączności. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego nam na co dzień brakuje. Dzisiaj śpiew połączył wszystkie przedszkolaki, które zostały zaproszone przez grupę „Obłoczki”, aby przeżyć czas na wspólnym kolędowaniu. Każda grupa zaśpiewała jedną wybraną i przygotowaną przez siebie kolędę. Na zakończenie spotkania jedną z kolęd zaśpiewała Zuzia z grupy „Gwiazdki”.  Niespodzianką dla dzieci był także występ pań nauczycielek śpiewających jedną z kolęd.  Czas szybko upłynął w radosnej atmosferze i pozostawił u wszystkich uczestników pragnienie wspólnego kolędowania za rok.