Dodano: 23 lutego 2019 r.

Drodzy Rodzice!

Nasza grupa rozpoczyna w marcu nowy projekt edukacyjny Kosmos (Podróż kosmiczna). Przez cztery tygodnie będziemy poznawać rodzaje statków kosmicznych, dowiemy się, co to jest wahadłowiec, stacja kosmiczna i satelita. Staniemy się badaczami Kosmosu i będziemy wykorzystywać urządzenia potrzebne do jego badania. Będziemy oglądać filmy i ilustracje przedstawiające ten ciekawy i tajemniczy temat. Momentem kulminacyjnym w naszym projekcie będzie podróż kosmiczna, podczas której odwiedzimy Międzynarodową Stację Kosmiczną, sprawdzimy sprawność satelity i nadamy sygnał na Ziemię. Chcemy zbudować nasze własne Centrum Podróży Kosmicznych, a do tego niezbędna będzie Wasza pomoc. Jeśli macie w domu książki, albumy, ciekawe przedmioty czy zabawki związane z Kosmosem –pozwólcie dzieciom przynieść je do przedszkola, a z pewnością urozmaicą naszą pracę! Potrzebujemy także materiałów do budowy wszystkich statków kosmicznych –przydadzą nam się szczególnie duże i małe kartony (np. po sprzęcie AGD), pudełka, rolki po papierze toaletowym i papierowych ręcznikach, kubeczki po jogurtach i serkach, puste opakowania, nakrętki czy plastikowe butelki, folia aluminiowa. Już teraz serdecznie Wam dziękujemy za pomoc w zbieraniu materiałów. Zachęcamy Was także do rozmawiania z dziećmi o Kosmosie –zwłaszcza wieczorami, kiedy niebo jest ciemne i widać na nim Księżyc oraz gwiazdy. Nie jest to łatwy temat, ale za to kosmicznie ciekawy, dlatego z pewnością pochłonie Wasze dzieci! Jeśli macie jakieś pytania albo pomysły związane z tematem, podzielcie się nimi z nami.

Z pozdrowieniami,

p. Ania i p. Maja 🙂