BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Kosmiczne arcydzieła :)

  Aby skonstruować nowoczesną rakietę księżycową Orion 7 dzieci biorą rolkę po papierze toaletowym i oklejają ją dookoła bibułą. Z jednej strony bibuła powinna być nieco dłuższa, po sklejeniu będzie to dziób kosmicznego statku. Wycięte z czerwonej i żółtej bibuły paski… Czytaj więcej »

 • Dzień Kobiet :)

  Ty dziewczynko z warkoczem Pani młoda z pięknym lokiem, Babciu z siwiuteńkim kokiem, wszystkie jesteście kobietami, dziś Was obsypią kwiatami, bracia, mężowie i wnuczkowie, zięciowie, sąsiedzi i inni panowie, dziś każda z Was uśmiechnięta jest zadowolona z tego święta.

 • Podróż kosmiczną czas zacząć :)

  Według informacji Reuters’a, którą agencja potwierdziła w dwóch źródłach, wycieczka w przestrzeń kosmiczną będzie kosztować od 200 do 300 tys. dolarów. Oczywiście za osobę – a u nas dzisiaj zupełnie za darmo – pierwszy lot za nami 😉  

 • Spotkanie z ekspertem

  Ktoś pięknie powiedział, że pielęgniarki towarzyszą człowiekowi od chwili jego narodzin, aż po śmierć. Spotykamy je w ośrodkach zdrowia, w szpitalnych salach, na blokach operacyjnych, na oddziałach położniczych, w szkołach, w zakładach opiekuńczo – leczniczych, hospicjach, sanatoriach, a gdy zajdzie… Czytaj więcej »

 • Nasz „szkieletor”:)

  Szkielet człowieka, zwany też kośćcem bądź bardziej profesjonalnie – układem kostnym, to ogólne określenie wszystkich kości tworzących ludzkie ciało. Ciało dorosłego człowieka składa się z 206 kości, ale liczba ta nie jest stała od narodzin – szkielet noworodka składa się… Czytaj więcej »

 • Portrety

  Piękna Twa twarz śliczne Twe oczy śliczne masz włosy i nosek uroczy Cudowny uśmiech cudowne usta cudownie zgrabne maleńkie uszka Można by pisać o niej bez końca bo twarz Twoja jest tak radosna. Tak śliczna, tak słodka no i iskierki… Czytaj więcej »

 • Twórcze rączki

  Dzieci miały do dyspozycji tacki z farbami o różnych kolorach oraz kartki papieru. Odciskały swoje dłonie na kartkach, tworząc różnego rodzaju kompozycje.

 • Bal walentynkowy

  „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Antoine de Saint-Exupery „Mały książę”

 • Nasze centrum projektowe – Projekt CZŁOWIEK (CIAŁO – CUDOWNA MASZYNA)

  Rozpoczęliśmy pracę nad kolejnym projektem – codziennie wzbogacamy wiedzę o budowie i funkcjach wybranych części ciała. W sali mamy swój własny gabinet lekarski i punkt apteczny, a obsługa medyczna jest na najwyższym poziomie ; wolnych terminów do specjalistów – brak;)

 • Bal karnawałowy

  Hejże, hejże, hola, hola, tańczą dzieci z przedszkola. Hejże, hejże, dana, dana, tańczą twista i kankana. Karnawałowy bal mają. Och, jak pięknie wyglądają! Są i pszczółki, biedroneczki, misie, małpki, cyganeczki. Są i królewny, i księżniczki, królewicze, ogrodniczki. Wszyscy pięknie wystrojeni,… Czytaj więcej »