BIP

“Cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne”

- Mikołaj Kopernik
 • Poznajemy świat pszczół i warsztat pracy pszczelarza :)

  Scenariusz warsztatów dostosowany był do wieku uczestników, uwzględniał zagadnienia z podstawy programowej dla odpowiednich etapów nauczania. Warsztaty obejmowały szeroką paletę doznań, które można podzielić na pięć rodzajów aktywności:W 1. części „Przybliżenie wiedzy o pszczołach oraz pracy pszczelarza”: krótka prelekcja, ciekawy… Czytaj więcej »

 • Wycieczka do Ogrodu Botanicznego -warsztaty pt.” Z konewką i grabkami – zostań Małym Ogrodnikiem”

  Podczas wędrówki po Ogrodzie dzieci obserwowały pracę ogrodników i jej rezultaty. W pierwszej części zajęć musiały zakasać rękawy i zabrać się do brudnej roboty 😉 Posadzone przez siebie rośliny dzieci zabrały do domu.

 • Spotkanie z kogucikiem Koko i prezenty od Zajączka :)

  Dzisiaj do przedszkola przyjechała niespodzianka z Filharmonią Pomysłów. Mieliśmy okazję pomóc kucharzowi i kogutowi Koko w przyrządzeniu jajecznicy z 300 jaj, co okazało się nie lada wyzwaniem. Jak zawsze było bardzo wesoło!… A w sali czekały na nas zajączkowe upominki… Czytaj więcej »

 • Śniadanie wielkanocne

  Śniadanie wielkanocne spośród wszystkich wielkanocnych tradycji wydaje się tą najważniejszą. To centralna część całego świętowania – po porannej rezurekcji cała rodzina spotyka się przy stole, by spędzić tak wspólnie kilka godzin. My też dzisiaj zasiedliśmy razem do naszego stołu, aby… Czytaj więcej »

 • Kolorowe zajączki

  Zając jest jednym z symboli wiosennego święta obchodzonego przez ludzi na całym świecie. Wraz z żółtymi kurczętami, baziami i kolorowym pisankami zdobi wielkanocne kartki okolicznościowe, a jego małe figurki przyozdabiają wielkanocne stoły i są elementem dekoracji mieszkania. Skąd dokładnie wzięła… Czytaj więcej »

 • Pszczoły miodne :)

  Mają domek swój nieduży, Który im do pracy służy Oraz siły niespożyte… Takie to są pracowite! A każda z nich wciąż się trudzi Żeby zrobić miód dla ludzi. Choć skrzydełka mają małe To i tak szczęśliwe całe Z tego kwiatka… Czytaj więcej »

 • LABORATORIUM WYOBRAŹNI

  Wizyta w Laboratorium Wyobraźni pozwoliła naszym dzieciom na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających nas zjawisk i pobudzenie ciekawości świata. Odkryć odpowiedzi na naukowe zagadki, próbować, mieszać, sprawdzać i spotkać ludzi, dla których nauka to największa przygoda życia.

 • PROJEKT ROŚLINY -sadzimy kwiaty :)

  Kolorowe kwiaty ogrodowe są wspaniałą ozdobą przestrzeni i cudownie ozdobiły nasze parapety w przedszkolu.

 • Twórcze zabawy – plastociastem :)

  Dziś postawiliśmy na rozwijanie naszych zdolności manualnych oraz naszej kreatywności. Dziękujemy pani Asi i rodzicom za suuuuper zabawę 😉

 • POWITANIE WIOSNY- nasze przedstawienie :)

  Idzie wiosna Puk, puk, puk …w okienko! – Wyjdźcie dzieci prędko. Idzie już wiosenka i słoneczko świeci. Z baziami gałązkę w ręku ma wierzbową. I za pasem wiązkę przylaszczek liliowych. Idzie piękna pani z jasnymi włosami. W zielonej sukience, wyszytej… Czytaj więcej »