Dodano: 10 maja 2019 r.

Dnia 8 maja nasza grupa została zaproszona do Szkoły Podstawowej nr 7 na warsztaty czytelnicze. Obłoczki miały okazję uczestniczyć w niezwykłych zajęciach bibliotecznych. Podczas spotkania poznaliśmy TEATR KAMISHIBAI. Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania za pomocą obrazków wykonanych na papierowych planszach, wsuwanych do drewnianego rozkładanego kuferka. W ten sposób, czytany tekst ilustrowany jest obrazkami w formie teatrzyku. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały Bajkę o prawdziwym Szewczyku Dratewce, a następnie dzieliły się swoimi wrażeniami, odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki. W dalszej części zajęć dzieci poznały zwyczaje pszczół, a następnie metodą origami wykonały zakładki do książek- pszczółkę. Na zakończenie spotkania Obłoczki uczestniczyły w krótkim quizie, za który otrzymały drobne upominki. Wspólnie spędzony czas w bibliotece przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestniczenia w warsztatach 🙂